הגאולה - סידרה א' (2), פרקים 5 - 7

בס"ד

הגאולה

  •    הסבר לילדיך איך האידישקייט (היהדות) הייתה נראית פעם.
  •          אנחנו טובעים בים של חומרנות (גשמיות
  •  המילים הקשות שלי אליכם – הן רק בגלל שאני אוהב אתכם 

פרק 5: –הסבר לילדיך איך האידישקייט (יהדות) היתה נראית פעם

כ"ב חשון תשע"ג,  7-11-2012

היום אני רוצה לכתוב על חינוך.

החינוך הוא החלק החשוב ביותר של היהדות שלנו, כי זה מה שמבטיח לנו את העתיד של עם-ישראל.

הילדים שחונכו לעשות את רצונו של ה', הם עתידו של עם ישראל, ומי שלא יקבלו את החינוך הנכון, יש סיכוי שאחרי דור, ילדיו כבר לא יהיו יהודים אמיתיים.

למרבה הצער, עגל-הזהב שולט בארצות הברית של אמריקה, לפחות עד עכשיו, ויחד עם זה גם הגויים שולטים על היהודים. רוב בתי-הספר והישיבות החרדיות ספוגים בגשמיות, ספוגים ב- "תורת עגל הזהב" ולא בתורתו של הקב"ה.

אנחנו מסתכלים על הילדים בחיידר, מביטים בפניהם. אנו רואים את הכיפה על ראשם, את הפאות המשתלשלות לצדדים, הציצית שלהם וכן הלאה. אך אנחנו גם יכולים לראות על פניהם הבעות של תוקפנות ומאפיינים של העולם המודרני, אנחנו גם יכולים לראות את הקינדרלך הקטנים שנראים כל-כך חרדים, מנסים לתת מכות ג'ודו זה לזה. אנחנו מביטים על פניהם ולא רואים פנים של ילדים יראי-שמים באמת, לא רואים הבעת פנים של תמימות, המאפיינות יהודי אמיתי.

הרבה מהילדים הקטנים שהולכים לחיידר היום, איבדו את החן היהודי, הם איבדו את הקשר שלהם עם הקב"ה. דור שגדל על פיצה, קוקה-קולה וגלידה, לא יכולים לקבל מראה תמים של ילד קטן ירא-שמים. למרבה הצער, בני הנוער בקהילה שלנו סובלים מאוד ממחלה נוראה, המחלה של עגל הזהב, של הגשמיות.

הבנות של 'בית-יעקב' היום הן מאד רחוקות בדרך כלל ממסורת הצניעות של בנות ישראל. חולצות טריקו נפוצות, חצאיות קצרות וצמודות. ואפילו אם יש להם תלבושת אחידה (של הסמינר) הרוב הוא הדוק מדי, קצר מידי, ולא תמיד מכופתר עד למעלה. השיחות בין הנערות הצעירות הן בדרך כלל שטחיות ומלאות בגשמיות. השיחות של הבחורים עשויות להיות משולבות עם קצת תורה, אך רוב השיחות מלאות בגשמיות ולא בקדושה.

הדבר העיקרי, הקדושה, זה מה שחסר. האם אתם שומעים?! אתם שומעים אבות ואימהות?! אתם לא העברתם את הקדושה לילדים שלכם! למה לא?? בגלל שבמוצאי השבת אתם מעדיפים לצאת לשחק באולינג וכדו'. כי בשלושת שבועות (עד ט' באב) אתם לוקחים את הילדים לפארק שעשועים. כי במהלך תשעת-הימים כשאתם לא יכולים לאכול בשר, אז אתם לוקחים את הילדים למסעדות "מזון מהיר" חלביות. האם זה נקרא יהדות ?!

אתם בניתם "יהדות-פלסטיק" והעברתם אותם לילדים שלכם, ואז כשהם עושים דברים מתועבים, כאשר הם מאבדים את הקשר שלהם עם הקב"ה אתם מזועזעים. אבל למה אתם כל כך בהלם כאשר רובכם, האימהות והאבות, הסבים והסבתות, גם כן איבדו את הקשר שלהם עם הקב"ה. וזה רע מאוד. זה מאוד-מאוד רע.

מתחילת מלחמת העולם השניה עברו כ 3-4 דורות, ולאורך הזמן הזה נפלנו. היהודי החרדי של היום שונה כמעט לגמרי מהיהודי החרדי של פעם.

כמובן שהישיבות מלאות בבחורים לומדים, וניתן לשמוע את קולות הלימוד. בתי המדרש מלאים בקולה של תורה, אך משהו גדול מאוד חסר, וזה הקב"ה. הוא לא הוזמן למוסדות-הלימוד שלנו. אני באמת לא יכול להגיד שלאף אחד מהם, כי אני בטוח שפה ושם, יש אנשים שעדיין מחזיקים בה', אבל ברוב המקרים הבחורים דואגים לכובע שלהם, לצבע העניבה, האם הגילוח שלהם חלק, כמה צמודים הם המכנסיים, והאם הם רזים מספיק. הבנות דואגות לאיפור שלהן, לבגדים שלהן, והתסרוקות שלהן.

למקומות אלה - ה' לא הוזמן.

מנהג גרוע נוסף בחוגים שלנו, הוא שאם בחורה רוצה שידוך עם בחור לומד, ההורים שלה צריכים להשיג כמה מאות אלפי דולרים (נדוניה), וגם הנערה עצמה צריכה ללמוד מקצוע כדי להבטיח שבעלה התלמיד-חכם יוכל לשבת וללמוד כל חייו בלי לרדת מרמת החיים הגשמית שהיה רגיל בהם. וכל זה, עוד לפני שהוא מתחיל לבדוק את השידוך. הבחורים של היום גם מבקשים פרטים על המידות של הבחורה, והם לא מתכוונים למידות האופי הטובות שלה, אלא מה הגובה שלה, מידת השמלה שהיא לובשת וכדו'. בכל אחד מהמצבים הנ"ל, לצערי, אין מקום לקב"ה.

ובכן, אימהות, אבות, סבים וסבתות, אתם הולכים להיות האחראים למצב הזה, כי אתם עצמכם עשיתם את זה. אתה בעצמכם שמתם את ה' בצד, ואתם באים אליו רק כאשר אתם צריכים אותו. כאשר אדם חולה, ה' ירחם, או כאשר יש איזו טרגדיה, ה' ירחם, או כאשר הפסדתם הרבה כסף, ה' ירחם וכדו', אז אתם מתחילים לבכות לה'. בכל אופן, זה לא עוזר, כי ה' יודע טוב מאוד שברגע שאתם מקבלים את מה שאתם רוצים, אתם חוזרים לטריקים הישנים שלכם, והקב"ה נדחק לשולים.

נכון, אתה שומר תורה ומצוות, אתה מנסה לעשות פחות או יותר מה שמצפים ממך מבחינה טכנית, אבל הלב והנשמה – בכלל לא עם ה'.

[רבנו בחיי בס' 'כד הקמח' ערך 'עצרת': העיקר תלוי בלב. ואם הלב שלם עם ה' יתברך – הכל שלם עם ה' יתברך, ואם הלב חסר – הכל חסר. כמו שאמרו (סנהדרין קו:) 'רחמנא ליבא בעי'. ור' קד"ד גליון ].

יש חוסר עדינות מסוים וחוסר ביראת שמים. תראה את הזמרים שלנו, האנשים המובילים את המוזיקה החרדית כיום. מי הם? אנשים מחוספסים, לא-עדינים, לא קרובים לקב"ה. הצליל של המוזיקה שלהם הוא קולו של הרחוב האמריקאי. גם אם זה סוג של מוסיקה רכה, זה עדיין הקול של הרחוב. צליליה השטחיים של המציאות האמריקנית. ולכן המוזיקה שהייתה פעם נעלמה. היהודי החרדי לא רוצה לשמוע את השירים הישנים, השירים הישנים עם הלב והנשמה. הם רוצים זמרים צעירים עם תנועות רחוביות, שהם מגולחים לרוב, ואפילו אם הזמר נראה כמו צדיק עם זקן ארוך, תנועותיו אינן תואמות מראה של חסיד.

ועכשיו אנחנו מאוד מבולבלים. החינוך שלנו יורד לטמיון, ובגלל זה, זה חייב להיות הדור האחרון לפני המשיח. כי אם לא, אז לא יהיו יותר דורות עתידיים של יהודים אמיתיים, ה' ירחם. אולי יהיו לנו כמה שרידים של היהדות היפה כמו שהייתה פעם, אבל לא יותר מזה. היהדות האמיתית כבר תיעלם, ולכן, עם- ישראל, הגיע הזמן לעשות דין וחשבון.

לאחר סערת "סנדי", רבים מהילדים שלכם בבית, ויש לכם הזדמנות מצוינת לדבר איתם לפני שהם חוזרים לבית-הספר. אבל לפני שאתם מדברים איתם, תעשו תשובה ותתחננו בפני ה' שיכוון אתכם לדרך הנכונה, בגלל שאתם כבר שכחתם מהי יהדות אמיתית. אתם שכחת שאתם לא יכולים גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה. אתם לא יכולים לחיות בשני עולמות, אתם לא יכולים לחיות גם בעולם הגויי וגם בעולם היהודי. [פוסחים על שתי הסעיפים. מלכים א' י"ח]. בדרך בה אתם הולכים, אתם מפסידים הרבה מאד. עם כל הגשמיות שלכם - אתם מאבדים את מהות החיים.

הקרבה לקב"ה היא הסיבה העיקרית לחיים, לעשות את רצונו של הקב"ה ללא כל קישוטי הגשמיות. אתם לא יכולים להתמקד בהתקרבות לה' אחרי שתאכלו אוכל רחובי כמו פיצה, פלאפל או כל מזון דומה אחר.

ואחרי שעשיתם תשובה, דברו עם הילדים שלכם על המהות של היהדות. הסבירו להם שהסערה האיומה הזו באה להעיר את הקהילה החרדית לעובדה שהגשמיות יכולה להיעלם ע"י סופה, רוח חזקה, שיטפונות-מים, שריפה וכדו'. אבל יהדות אמיתית, יהדות של תורה-ומצוות - היא נצחית. ואם אנחנו רוצים להיות נצחיים, עם הקב"ה, אנו חייבים להתעלות מעל לעגל הזהב ולהחזיק חזק בקשר האמיתי שלנו עם הקב"ה, ע"י התורה והמצוות.

אבל אנחנו חייבים להסביר להם, שקיום התורה ושמירת המצוות צריכים להיות החלק העיקרי של החיים שלנו, ביום ובלילה. וכל הבילויים הטיפשיים שיצרנו לעצמנו הם רק "עגל הזהב" אשר נשלח על ידי היצר הרע כדי להשמיד אותנו.

הפכת להיות איש רחוב. הביגוד שלך לא מתאים לאדם חרדי. הבדיחות שלך לא עדינות. החשיבה שלך היא מאוד פרימיטיבית, ולכן אתה כבר לא נראה כמו יהודי. אתה יושב בקבוצות של בעלים ונשים יחד ומפטפטים שטויות ומתבדחים, אוי לנו.

אתה הולך לדיסנילנד עם הסוכה הניידת שלך ואתה חושב שאתה נותן לילדים שלך חינוך יהודי טוב בזה, אוי לנו. אין שום בעיה ללכת לדיסנילנד כי יש שם מסעדה כשרה, אוי לנו. אין כל בעיה בשידוכים להיפגש עשר פעמים עם נערה ולקחת אותה לכל מיני מסעדות ובילויים. אוי לנו.

אין לנו בעיה אם האשה הולכת עם פאה ארוכה ומפוארת שגורמת לה להיראות ברור כאשה לא-נשואה, וכמובן שזה ממשיך עם בגדים חושפניים, אוי לנו.

המוח שלנו מלא בכסף ובגשמיות, אוי לנו.

וכל הבנות האלה רוצות בחורים שלומדים, אוי לנו. אבל בחורה כזו, לא תוכל להבין אף פעם בחור שבאמת רוצה ללמוד.

אבל לרוב האברכים שלנו יש רגל אחת ששקועה בעגל הזהב והרגל השנייה לצד התורה, ובסופו של דבר, אם האברך לא יחזור בתשובה, הוא יאבד את תורתו, ויטבע בעגל הזהב.

מה אני יכול להגיד לכם? הלב שלי נשבר. עם ישראל הולך לאבדון. לכן, קח את הסערה הזאת שפגעה קשה בקהילה החרדית שלנו, ותבין שעכשיו הוא הזמן לעשות תשובה, תשובה שלמה. שב על הרצפה, תקרע את בגדיך, שים אפר על הראש, ובקש קודם-כל מחילה על רצח, על הריגתה של הנשמה היהודית. בקש סליחה על שהרגת את כל המשפחה שלך, בכך ששמת אותם בכיוון הלא-נכון, ששמת אותם בכיוון של עגל הזהב. בקש מהקב"ה סליחה ומחילה על כל עבירה ועבירה, ולצערי, בגלל שאנחנו כל כך קשורים לגשמיות, יש לנו הרבה עבירות, עבירות לא נעימות. וזה נורא.

עם ישראל, הקהילה החרדית סובלת מעבירות שמאד מביך לדבר עליהם. עבירות שהקהילה החרדית מעולם לא נאלצה להתמודד איתם. אבל עכשיו, ישנם אפילו ראשי-ישיבות האשמים בחלק מהעבירות האלה.

מה עוד אני יכול להגיד לך? לשבת ולעשות תשובה. לבכות לקב"ה, להתחנן למחילה. ה' יסלח לך, אבל רק אם אתה באמת רוצה לשנות את דרכך, ואם לא, אם אתה חושב שכל זה הוא בדיחה, בקרוב תוכל לראות שזה כבר לא-צחוק. אם אתה חושב שהסערה הזו הייתה קשה, חכה לראות מה הולך לקרות.

אני מתחנן בפניך, אני מבקש ממך, עם ישראל, לעשות תשובה, תשובה אמיתית. לא רק צום לחצי-יום או ליום אחד, כמו שאמרו לך הרבנים לעשות, כאשר התגלה כי אדם מסוים האכיל אותך בטריפה במשך שנים. (מעשה אמיתי במונסי שבארצות הברית, שיהודי חרדי, בעל תוקע ומגיד שיעור, ממשפחה חשובה ביותר, מכר בכוונה טריפות בכמויות גדולות מאד במשך שנים רבות בחנות שלו, ליהודים חרדים ולאולמות שמחה).

זה לא מספיק לצום יום אחד, אתה צריך לעשות תשובה, להתחנן לקב"ה שיסלח לך. אפילו אם אכלת טריפות שלא-ביודעין, עדיין אתה לא זהיר עם הכשרות שלך, ואתה לא זהיר עם כל היהדות שלך. כמעט ולא נשארה לך קדושה, וזה מצב נורא. בעצם זה יותר מנורא. זה קטסטרופה.

עם ישראל, שב על הרצפה, תקרע קריעה, שים אפר על הראש, עטוף עצמך בטלית ובתפילין שלך, ובקש מה' מחילה על כל אחת ואחת מהעבירות שלך. אחר כך תחליט שאתה חוזר בתשובה, נהיה אדם חדש, יהודי אמיתי בדרך שה' רוצה שנהיה.

אני מציע לך לקחת את כל הילדים שלך, ותסביר להם מה זה להיות יהודי. קח את הבנים והבנות שלך. קח כל גיל בנפרד, ותסביר להם מהי המשמעות של להיות יהודי, ששום דבר בחיים לא חשוב יותר מלהיות יהודי אמיתי.

בעתיד הקרוב האנטישמיות תתגבר בצורה נוראה. ייתכן שאפילו יהודים יצטרכו להקריב את החיים שלהם למען היהדות, רחמנא ליצלן!

ולמה? מפני שלא היינו מוכנים להקריב את חיי היומיום שלנו ולעשות קידוש ה'. אנחנו לא היינו מוכנים להוציא את חיי הגשמיות מהחיים שלנו ולעשות קידוש ה'. אז יתכן כי אנו נידרש להקריב את עצמנו.

איך ילד יכול להבין דבר כזה, אם הוא גדל במציאות של חברה חרדית שהיא אנטי-חרדית? איך ילד כזה יכול להבין שצריכים לאו-דוקא למות על קידוש ה', אלא "לחיות על קידוש ה'" כיהודי אמיתי. כי לחיות כיהודי אמיתי, זה אומר שהוא יצטרך לעזוב את כל הגשמיות של הרחוב ולעלות רוחנית כדי לקשור קשר עם הקב"ה.

הסבר לילדיך איך פעם נראתה היהדות. הבעיה היחידה היא, שאתם עצמכם שכחתם או שאתם בעצמכם כבר לא יודעים, אז אולי סבתא או סבא יכולים להזכיר לכם את המשמעות של להיות יהודי.

עם זאת, כיום, אפילו הסבים והסבתות לא נראים כמו אבותיהם, והרבה סבתות מעל גיל תשעים לובשות פאות בלונדיניות, עם איפור על הפנים. אפילו הן כבר לא זוכרות איך בת-ישראל אמיתית נראית. ורבים מהסבים שכחו גם, ואתה יכול לראות גברים מבוגרים עם זקנים ארוכים, שמפטפטים כמו "שקוצים", וזה באמת עצוב.

נסה, נסה למצוא מישהו שזוכר את היהדות כמו שהיתה, ולמד את הילדים שלך. למד את הילדים שלך מה זה להיות יהודי, ודרוש זאת מבתי-הספר ומהישיבות. דרך אגב, בתי הספר והישיבות הם עסק גדול, כך שזה לא הולך להיות קל לבקש זאת. הם הכניסו את הגישה הגויית לבתי-הספר שלך, ואתה כל כך שמח עם זה.

אני מזהיר אותך, סופת ההוריקן סנדי היא הזהרה שקבלת מהקב"ה, שאם אתה לא מסלק (מוציא/זורק) או מנמיך מאד את הגשמיות שלך, וחוזר ליהדות האמיתית שלך, אשר תחבר אותך לקב"ה, אז הקב"ה ייקח ממך את הגשמיות בצורה חזקה יותר.

אני מתפלל שכל עם-ישראל יזכו לקבל את פני משיח צדקנו, ושכל היהודים עם הנשמות האמיתיות יינצלו בלי לסבול.

פרק 6: - אנחנו טובעים בים של חומרנות

כ"ג חשון תשע"ג, 8-11-2012

מה אני אגיד? מזל טוב? מה אני צריך להגיד? מזל טוב לעם האמריקאי? מזל טוב שבגלל הבחירות בארצות הברית, ארצות הברית בקרוב לא תהיה ראויה למגורים, ובמיוחד ליהודים מאמינים. אני לא יכול להגיד שאני עצוב, כי זה בהחלט סימן שאנחנו קרובים מאוד למשיח.

מעולם לא היתה מדינה שהפיצה כל כך הרבה גשמיות, כל כך הרבה בזבוז, חיים "בין מסיבה למסיבה", כל כך הרבה רצון שלא להתייחס לשום דבר באופן רציני, ולהפוך לבדיחה כל מצב אפילו הקשה/הגרוע ביותר.

מעולם לא הייתה מדינה שחיה על מזון שבהחלט יכול להיחשב כרעל, רעל לנפש, ורעל לגוף, מזון אשר מגרה את החושים לרצות עוד ועוד.

מעולם לא היתה מדינה שיש בה סגידה לדמוקרטיה כמו לאלוקות, שאף אחד לא העז לדבר נגדה, שבה לכאורה יש לכל אדם את הזכות לחופש-ביטוי ללא כל חשש.

מעולם לא הייתה מדינה שבה העם סומך על נציגי העם בממשל כמו בארצות-הברית.

מעולם לא הייתה מדינה שבה ניתנו כל הרבה חירויות יסוד ואשר גרמו ליהודים לנהור אליה. מדינה אשר נתנה את האפשרות לחיות בשלום ובשלוה, לחיות חיים של חומרנות, בתמורה לויתור על היהדות שלהם.

מעולם לא הייתה קיימת מדינה כמו ארצות הברית של אמריקה, אשר אדם חרדי יכול היה להאמין באמת שחיי גשמיות-חרדית בסגנון אמריקאי - זה מה שהקב"ה רצה. לא היה מקום כזה בעולם עד לסוף מלחמת העולם השניה.

אבל כיום, אמריקה היא היצואן הגדול ביותר של היהודים-החרדים-האמריקאים של מותג 'היהדות הפלסטית', לכל העולם החרדי.

אז "מזל טוב" למי שחושב שיוכל להמשיך בדרך זו הלאה, אבל אני אומר לך שארצות הברית של אמריקה נגמרה. היא לא קיימת יותר בשום צורה, ובקרוב מאד זה יהיה מאוד-מאוד ברור לכל אזרח שכל החירויות שהיו לו אי-פעם, כבר נלקחו ממנו.

עכשיו זה יהיה מעניין איך זה ישפיע על הקהילה החרדית, בגלל שכל הקלישאות (סיסמאות) שהם האמינו בהם, יושמדו (ייעלמו) אחד-אחד, או אולי בקצב של שניים-שניים, או אולי ימחקו באחת. אך דבר אחד בטוח, עם בואו של סנדי וההרס הנורא אשר חיסל את הגשמיות של אנשים רבים, ערכו של הדולר ירד עד ל-0.

והדברים האלה יביאו לירידות כלכליות בכל רחבי העולם. זה יתחיל בארצות הברית וכמו אפקט-דומינו זה ישפיע בכל מקום. מעולם, בכל ההיסטוריה לא היתה נפילה כזו בעולם כולו, אבל זה מה שהמנהיגים רוצים, ובכך הם רוצים להשיג שליטה.

עם ישראל, רק ה' שולט בנו, ולכן יש לך בעיה, ואתה צריך לבחור. אנחנו מגיעים לזמן שבו עם ישראל שוב (כמו ביציאת מצרים) יצטרך לבחור - או להיות מוכנים לשלם את המחיר הגדול ביותר עבור יהדותם. ואני באמת מקווה שאף יהודי לא יבחר למות על קידוש ה', אבל זה בהחלט אפשרי, ה' ירחם.

(או) אבל בטוח שאנחנו צריכים לבחור לחיות על קידוש ה', ובחירה זו תגרום לכעס מצד האחים והאחיות החרדים שלנו, ולעורר את זעמם של היהודים שאינם חרדים, ולהפריע מאוד לתוכניות של אלה הנקראים "אליטה".

עם ישראל, אתה לא מבין שאתה "על הכוונת?" אתה לא מבין שאף אחד לא אוהב את היהודים?

אולי היהודים הלא-חרדים אשר נמשכו והשתלבו בממשלות בכל רחבי העולם לא יפגעו מהמצב, אבל הם לא ישרדו - בגלל שה' לא ייתן להם. הבוגדים האלה (אשר בשלטון) הם לבטח ערב-רב או עמלק או סתם גויים רגילים. אבל עם-ישראל, כאשר הם ינסו לגרום לך לעזוב את דרך ה', אתה צריך להגיד: לא! ולבטוח בה' כי הוא יציל אותנו, וזה לא יהיה קל. זה לא יהיה קל.

יהיה קשה מאוד להישאר בארצות הברית. ולעלות לארץ ישראל גם יהיה קשה, אבל אתה לא תוכל לחיות כיהודי בכל-מקום בעולם, למעט אולי כאן, בארץ ישראל.

העידן כבר החל כאשר היהודים הלא-חרדים יחד עם יהודים אשר חלקם מכונים "חרדים" הולכים לנסות לשלוט במדינת-ישראל לחלוטין. מטרתם היא להשמיד את היהדות האמיתית. הם עובדים יחד באחדות ובתאום מלא, אבל יש סדקים בניסיון זה להרוס את היהדות.

יותר ויותר יהודים מתקרבים יותר ויותר אל הקב"ה, ואני לא מדבר על תנועת התשובה. אני מדבר על יהודים בודדים רבים מכל מיני רקעים, אשר רואים את האמת, ומבינים שאי- אפשר לבטוח בכלום ובאף-אחד, פרט לקב"ה.

והיהודים האלה יהיו הבסיס, לא של 'הסדר-העולמי-החדש', אלא של "העולם החדש של המשיח ובית המקדש השלישי". וזה יהיה הטעם האמיתי הראשון של הנצח בעולם הזה.

הקב"ה מביא עלינו הרבה מכות, כמו במצרים. ה' כבר הביא עלינו מכות, אבל הן עדיין קלות מאוד. הם רק תצוגה מקדימה של מה שעומד לבוא. לפני הסופה סנדי (שהוגדרה כסופה הקשה ביותר של המאה), היהודים לא סבלו יותר מדי מהמכות שהעולם סבל. עם זאת, סנדי פתחה את העיניים של מי שחשב שזה יעבור ללא הרס. כאשר כל כך הרבה בתים נהרסו, כל כך הרבה אנשים חיים ללא חשמל, ויש סבל רב מחוסר מזון ומים גם בקהילה היהודית החרדית.

אז אני מקווה ומתפלל שהרבה אנשים יראו את האמת, שהקהילה היהודית החרדית באמריקה, באופן כללי, כבר טובעת בים-של-חומרנות, שקועה ברדיפה אחרי כסף והצלחות כלכליות, וזה הדבר העיקרי בחיים שלהם. חופשות, חופשות סקי. משפחות יהודיות חרדיות הולכות לחופשות סקי. למרבה הצער הם לא יכולים להבין מה לא בסדר עם זה. מה הבעיה אם האידישע-מאמא נועלת נעלי-סקי וגולשת במדרונות השלג?! אין שום דבר רע בכלל! המלון כשר לגמרי, ואין בזה שום בעיה כלל!

והיהודים האחרים שלא נוסעים לחופשות סקי, אבל נוסעים בקיץ להרים, יושבים ומפטפטים זה עם זה, בעלים ונשים עם בעלים ונשים אחרים, והדיבורים שלהם הם שטחיים וטיפשיים. ומי שיוצאים כדי לשחק במשחקים או לעשות בידור/שעשועים אחרים, (אבל) בקרוב ה' יעשה סוף לכל השטויות האלה.

מהו בידור? הבידור בתרבות האמריקאית מביא אותך למצב בו אתה לא חושב על שום דבר, ואתה נהיה אדיש. זה מוחק ממך את כל הרגשות, ולוקח אותך לעולם דמיוני שאינו קיים, וזה מפציץ וממלא את כל החושים שלך, ומשאיר אותך על רמה שטחית ביותר. דבר זה גוזל ממך את היהדות האמיתית שלך, ואתה עדיין חושב שזה כשר וזה חלק מהתורה.

שמעתי לפני מספר ימים כי רב אחד חלם שהבעיה העיקרית בעם ישראל היא שהם מדברים בזמן התפילה, ואני אומר שהדיבורים בזמן התפילה הם תוצאה, סימפטום, תופעת-לוואי של המחלה, ולא המחלה עצמה. המחלה עצמה היא "עגל הזהב", הרצון לבדר את עצמנו ולהביא אותנו לכל מיני סוגים של שיאי גשמיות, שייתנו לנו סיבה לקום מהמיטה וללכת לעבודה, וכן הלאה וכן הלאה. היהדות לא-כל-כך מעניינת באמת את רוב האנשים.

אפילו אברך ירא-שמים שיושב ולומד - הוא לא אותו הדבר כמו פעם. הוא צריך גשמיות. זה לא מספיק לו שהוא יושב בבית המדרש ולומד. האשה חייבת ללכת לעבודה, ולכן הוא שולח אותה לעבודה, מה שגורם בעיות עצומות עם המשפחות, ובוודאי שילד שאין לו בבית אמא, לא יכול לחיות חיים יהודים אמיתיים.

האידישע-מאמא שלנו הפכה ל'בובת-בארבי', (שם של בובה מפורסמת באמריקה עם לבוש של פריצות). והאבא שלנו הפך ל'בובת קן' (שם של בובה מפורסמת בצורה אבא-גוי באמריקה). האם בובת ברבי ובובה קן יכולים לעשות תשובה? אני כה מפחד וחושש שהתרחקנו כל כך מהצניעות היהודית האמיתית עד ששכחנו בכלל מה זה "תשובה", ואיך חוזרים בתשובה.

וכפי שכבר אמרתי קודם, הישיבות והכוללים שלנו הם עסקים גדולים. כאן בארץ ישראל כל אדם שני הוא ראש כולל, אבל אף אחד לא רוצה להיות גדול הדור. מה זה גדול-הדור? הוא לא יכול להרוויח כסף בתור גדול הדור, אבל האנשים סביבו יכולים לעשות כסף מגדול הדור. אוי לנו, אוי לנו.

אני מציע וברצינות רבה – עם ישראל – קחו את עצמכם בידיים, נתקו את עצמכם מכל השקרים שהוזנתם (נכנסו לכם לראש) מגיל הילדות. אפילו הסבים והסבתות הולעטו בשקרים האלה. האימהות והאבות, הסבים והסבתות עברו חמש או שש דורות של שקר, החל מתחילתה של תנועת ההשכלה.

אבל הגרוע ביותר הוא הדור האחרון. ועכשיו ה' הולך לקחת את הסוכרייה-על-מקל שלכם. ה' הולך להרוס את עגל-הזהב, וכל מי שמחובר אליו כל-כך, לא יוכל להתמודד עם זה, לא יוכל לסבול את חוסר קיומו, לא יהיה מסוגל לחיות בלי השקרים של עגל הזהב. לכן, עם ישראל, מי שדבק לבורא עולם בכל כוחו, מי שממשיך בעקשנות לדבוק בו בלי להרפות, הם אלה שיעברו את התקופה הבאה בצורה הרבה יותר קלה מאשר האחרים. כל האחרים, או שיעשו תשובה מתוך ייסורים שלא נדע, או שייעלמו מהמציאות.

אמא: נראה שיש לנו עוד תקופה כה ארוכה עד שהמשיח יגיע. יתכן וחלק מהאנשים כבר יתייאשו!

מוישל'ה: בדיוק כמו בואה הפתאומי והמהיר של הסופה סנדי, אשר סחפה את הכל במהירות, ככה בדיוק זה הולך להיות. כאשר אנו נהיה מיואשים לחלוטין, המשיח יופיע פתאום, ברגע! אז אני מציע להפסיק עם הדיבורים האלה, ופשוט לחכות למשיח בלי להכניס את עצמכם לדיכאון ללא סיבה.

אמא: אני לא מיואשת, אבל זה עדיין נראה שיהיה לנו להתכונן לתקופה ארוכה של זמן עד הגאולה.

מוישל'ה: אני רוצה שתקשיבו לי שוב בתשומת לב. אתם טועים, כי בכל רגע המצב יכול להשתנות. אנחנו נכנסים לעידן חדש של זמן. וזה לא אומר שזה יימשך הרבה זמן. מרגע אחד למשנהו המצב ישתנה. אנחנו נתעורר, והכל יהיה שונה. אנחנו חייבים לעבור כמה דברים/תהליכים, ואנחנו יודעים זאת שברגע קט אחד הכל יכול להשתנות.

מה עוד אני יכול להגיד, אמא ואבא? הלב שלי נשבר על עם ישראל. אני יודע שכל רשע שחי אי פעם, הוא כיום חי ובריא, וכולם שונאים את היהודים, אבל במיוחד שונאים את היהודים שמאמינים בקב"ה. אנחנו עומדים בפני תקופה קשה מאוד, אבל ה' יציל אותנו. עם ישראל ינצח, ובקרוב יהיה לנו את בית המקדש והקרבנות, והחיים יהיו קרובים לקב"ה לנצח, חיים נשגבים ומרוממים יותר ויותר.

 

פרק7: - המילים הקשות שלי אליכם הן רק בגלל שאני אוהב אתכם

כ"ד חשון תשע"ג, 9-11-2012

אני רוצה שכל אחיי היהודים ידעו שזה קשה לי מאד לומר את כל הדברים שאני אמרתי עד כה. אני יודע שהגלות הזו הייתה ארוכה מאד וקשה. אני יודע כי ה' כיוון אותנו בכל צעד וצעד בדרך. אני יודע שהכל לטובה. אני יודע כי לה' יש תכנית אב שתביא את כל המציאות להללוי-ה אחד גדול.

אני מתחנן בפני ה' כל יום שירחם על עמו.

אנא ה', אנא ממך, אל תכעס עלינו אם ירדנו מהדרך. אנא הבן כי משך כאלפיים שנה שנדדנו ממקום למקום, פעמים רבות ראינו כיצד המשפחות שלנו נטבחו, ופעמים רבות אנחנו עצמנו נטבחנו. עברנו חיים קשים מאד. אפילו היהודים שהם דור שני או שלישי של יהודים שחיו בשלום יחסי עם הגויים, ירדו מדרכו של הקב"ה. אנא ה', רחם גם עליהם, כי הם פשוט לא יודעים.

כל יהודי אמיתי רוצה להיות קרוב לה'. אולי אחרי דורות של התרחקות/סטיה מהדרך, היהודי איבד את הרגשותיו, תחושותיו, את הקשר שלו עם הקב"ה, אבל אנא ה', תן לו להתעורר שוב.

כן, הקב"ה יעורר כל קשר עם כל יהודי אמיתי. וברגע שאנחנו נהיה מחוברים לקב"ה, מאומה לא יוכל למנוע או להפריע לנו לחזור למצב של האדם הראשון לפני החטא.

אני מתפלל חזק מאד עבור אחיי ואחיותיי, אחיי ואחיותיי היהודים. אני מודאג מאוד שלא נצטרך לעבור סבל נוראי, אבל אנחנו נמצאים לפני ביאת המשיח, ולכן יהיה סבל.

על פי הנבואות, שני שליש מהעולם יושמד, שליש לחלוטין, ושליש בצורה קשה מאוד, ושליש לא יושמד. ארץ ישראל נמצאת בשליש שלא יושמד. זה יהיה מפחיד, מפחיד מאד! כאשר כל הגויים יבואו על עם ישראל, גוג ומגוג יקיפו אותנו מכל כיוון עם כלי נשק עצומים. כמובן שאנו נהיה מפוחדים עד מאד, אבל אז כבר נהיה כל-כך קרובים אל ה', ויהיה לנו את משיח צדקנו שליח ה', ולכן אנחנו לא נסבול את הייסורים הקשים ביותר של הפחד.

עם ישראל, המילים הקשות שלי אליך הן רק בגלל שאני אוהב אותך. המילים הקשות שלי אליך הן על-מנת לנסות לעורר אותך, על מנת שלא תסבול. לאלה שאין להם נשמה יהודית, לאלה שהם ערב רב, אין להם תיקון, והמילים שלי רק יגעילו אותם.

אבל היהודי האמיתי ידע את האמת של המילים שלי, וירצה לחזור בתשובה. היהודי האמיתי יבין שהנוחות של הגלות שהייתה במשך שישים או שבעים השנים האחרונות הולכת ונעלמת בקצב מהיר מאוד, ושיש לנו כבר ירידה בלימוד התורה ושמירת המצוות.

עלינו לעשות תשובה! כל מה שאמרתי לך הוא אמת, ואם אתה לא רוצה להודות בזה, ה' יכפה עליך להודות בכך.

אז אני מבקש ממך, בבקשה, בבקשה אל תכעס עלי. פשוט תעשה מה שאתה צריך לעשות. תתקרב לקב"ה. היפטר מהאלילים, במיוחד מעגל הזהב, ושוב אל ה' אלוקיך.

אני גם רוצה לומר לכם שהזמן קצר. אנחנו חושבים שחיי הגשמיות כפי שהייתה עד עכשיו יימשכו לנצח, אבל יש לנו הרבה דוגמאות שזה לא נכון. הרבה טרגדיות איומות פגעו בעולם החרדי, הן ברמה האישית והן ברמת הכלל. אנחנו היינו עדים לטבח נורא של ילד קטן. אנחנו היינו עדים להריגתו של צדיק גדול. ואנחנו עדים לסערה שגבתה מחיר כבד כל כך של גשמיות, שהפכה את החיים לבלתי נסבלים. אנחנו מבקרים אנשים שהם חולים וסובלים, לא עלינו. אנחנו קוברים ברציפות צעירים, כמו גם זקנים, רחמנא ליצלן.

ואנו רואים לפנינו חושך ואפלה.

נכנסנו למנהרה, הדלתות נסגרו מאחורינו, ואנו נגיע לנקודה של חושך מוחלט. אחרי החושך המוחלט יהיה קצת אור, וככל שאנו ממשיכים בחשכה - האור יתחזק יותר ויותר, עד שנגיע לגאולה.

אבל קטע הזמן שבו נהיה בחושך המוחלט - יהיה מאוד מפחיד.

העולם יתהפך, אנו נראה ניסים יותר גדולים מהמכות במצרים, ונהיה מאוד מבוהלים. אבל אלה שקרובים לקב"ה, ישרדו, ישרדו!

 

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 7812403 פעמים
היום - 05/03/24