הגאולה - סידרה ב' (2), פרקים 6 - 8

המשך סידרה ב', פרקים 6 – 8


הגאולה

*                   זה הזמן, עם ישראל! עדיף שתפעלו ביחד!

                  מפמלחמת העולם הראשונה... מלחמת העולם השניה... וכעת השלישית...

*                   שנת תשע"ד - המסע האחרון לפני הגאולה השלמה


חלק 6:

זה הזמן, עם ישראל! עדיף שתפעלו ביחד!

י"ג אלול תשע"ג


 

כל-כך הרבה דברים מתרחשים בעולם הזה מדי יום ביומו. משעה לשעה ומדקה לדקה – אנחנו לא יודעים איזה דבר ענקי חדש עומד להביא אותנו להרגיש המומים, מבוהלים, חרדים וכו' [תהלים מ"ו].

התהפוכות בארצות-ערב הם מאד מפחידות [הדור האחרון פרק י"ד], במיוחד לאלו שחיים בארץ-ישראל. אבל הישראלים לא נראים כל-כך מוטרדים. הם ממשיכים להיות חסרי-דאגה או שממשיכים לרוץ ממקום למקום לעשות לפרנסתם, ולא דואגים יותר-מדי ברצינות בנוגע לכל מה שמתרחש.

בכל העולם, בעולם הענק, זה נראה כאילו הדברים שקטים יותר, אבל באמת מתרחשים דברים גדולים, דברים מפחידים מאד מתרחשים, דברים שיביאו אותנו להתפוצצות ענקית ענקית! הסוף מגיע מאד קרוב! כל אחד עם קצת מוח בקדקדו, עם איזושהי יכולת הרגשה בכלל, יכול להרגיש, יכול לראות, את ענני-החושך הנוראים המצטברים בכל כיוון. השמים מלאים אותם, והם חוסמים את כל קרני האור לבל תחדורנה. כמובן שאני מדבר בצורה ציורית [צפניה א'], אבל זו התחושה בפנים, זו ההרגשה של כל אדם שיכול לראות את האמת ולהרגיש מה מתרחש.

 

אני עומד להזהיר אתכם, שזהו הזמן לעשות תשובה,עם ישראל! ['כלו כל הקיצין וכו' ואין הדבר תלוי אלא בתשובה', חלק צז:]. אני אומר לכם, עם ישראל, שהזמן הגיע! הייתי אפילו צופה שכאשר חג-הסוכות יהיה מאחורינו, כאשר נחזיר את ספרי-התורה לאחר שרקדנו איתם בשמחת תורה ואמירת ההבדלה – העולם שלנו יֵרָאֶה שונה לחלוטין.

אני רוצה לומר לכם, שמזה שנים רבות, האוטיסטים המבוגרים וגם הילדים האוטיסטים, היו כותבים, ומדברים, ומזהירים, ואנשים היו אומרים: "אוהו! כבר אמרת את זה! זה עדיין לא קרה!" [ישעיה כ"ח: 'הַמַּאֲמִין לֹא יָחִישׁ'].

אמת. כל אחד רואה שהעולם הפך להיות קשה יותר, מוזר יותר, מלא בדברים מטורפים שמתרחשים. הצד המרושע והאפל של אוכלוסיית העולם - מגיע וצף למעלה אל פני השטח ['וְעָלָה בָּאְשׁוֹ וְתַעַל צַחֲנָתוֹ'. עי' סוכה נב.]. הרישעות, הלכלוך, הרוע מתפשט בכל מקום ונוזל מכל פינה, אבל עדיין האדם הממוצע רוצה להמשיך את חייו הרגילים.

זה ממש מאד דומה למלחמת העולם השניה! כמו התקופה הסמוכה לפני פרוץ מלחמת העולם ה-2. אלא שההבדל העיקרי הוא, שכמה רשע שהיטלר היה – הרי חולי-המאניה האלה הללו שמנסים להשתלט על העולם, הם פי-עשר יותר רעים, אולי אפילו פי-מליון יותר רעים. והם הממונים והמופקדים על כל סוגי הנשק, על כל סוגי הרעלים שהם כבר פלטו אל תוך העולם [תהלים ק"מ]. והם מוכנים להרוס את רוב העולם, בלי בעיות, בכדי להשיג את הכח המטורף שלהם. באופן בסיסי, הם לא שונים מהדורות הקודמים של הרשעים, רק שהם - יש להם הרבה יותר יכולת טכנית לשלוט על העולם.

אז כעת, היכן נזרקנו, עם ישראל? איך אנחנו נכנסים אל התמונה הזאת?

זה בדיוק כמו שהנבואות אומרות! [מגילה יד. רש"י ד"ה 'נבואה שהוצרכה לדורות'].

תקראו את הנבואות ותדעו בדיוק איפה אנחנו משתלבים בתמונה.

 

זה הזמן, עם ישראל! ועדיף שתפעלו ביחד! [בראשית מ"ט]

זה הזמן לעשות תשובה! [בַּקְשׁוּ צֶדֶק, בַּקְשׁוּ עֲנָוָה... אוּלַי תִסָתְרוּ בְּיוֹם אַף ה'. צפניה ב'. חגיגה ד: שומר אמונים מאמר הגאולה פ"ח]. אתם לא יכולים לבטוח יותר על שום דבר, כלום. רק על השם! אנחנו נהיה מעורטלים מכל דבר שיש בידינו [ר' חוה"ל הקדמת שער הביטחון]. הדבר היחיד שיהיה לנו להשען עליו – זה הביטחון שלנו, ואהבת-השם שלנו ['וּמֵבִיא גוֹאֵל כו' לְמַעַן שְׁמוֹ בְּאַהֲבָה'. עי' אוה"ח דברים י"ט ט'].

אם אנחנו באמת מוכנים להקריב את עצמינו עבור השם, ולהודות שכל דבר שהוא עושה – זה לטובתינו, אזי אנחנו נינצל. וזה לא הולך להיות קל.

שוב, אני מזהיר אתכם! תעשו חשבון-הנפש. תעשו חשבון מדויק! ['יפשפש-ימשמש במעשיו', ערובין יג:] תעשו פירוט של כל העבירות שלכם [יומא פו: ועי' זוה"ק ויקרא כ.], של כל החולשות שלכם, של כל העבירות שלכם נגד ה', שלא נדע, של כל העבירות שלכם בין-אדם-לחבירו [משנה סוף יומא], ותבקשו מחילה. תתחננו למחילה.

וזה לא מספיק לבקש מחילה, עליכם לבכות! ['בִּבְכִי יָבוֹאוּ'. ירמיהו ל"א]. עליכם להרגיש צער כזה גדול שעשיתם את זה, שאי-פעם נכנסתם לטיפשות הזאת, לשנוא איש את רעהו, לנסות להשיג נקמה, או לקחת דברים שאינם שלכם, או לעשות כל סוג של עבירה שזה כנגד התורה. תבכו על זה! תרגישו בלב שלכם שהלב שלכם בוכה על זה ['וְשׁוּבוּ עָדַי בְּכָל לְבַבְכֶם בְּצוֹם וּבִבְכִי וּבְמִסְפֵּד'. ס' יואל].

אתם חייבים לעשות זאת, עם ישראל!

 

הדברים הולכים כעת להיות מאד קשים. הם הופכים קשים יותר ויותר. בכל אופן, זה הולך להשתנות בצורה דראסטית. בפתע פתאום, תוך דקה אחת, הכל ישתנה! [ירמיהו ו' כ"ו] אנחנו נקבל 'שוק', הלם ענקי, אבל כל העולם ישתנה. המציאות תהיה שונה לגמרי!

עם ישראל! אני מתחנן בפניכם! בין שאתם בארץ ישראל, או באמריקה, או אירופה, או איפה שלא תהיו, תתחננו אל ה'! תתחננו אל ה'! וזה לא יהיה משנה כמה עושר יש לכם. זה לא עומד לעזור לכם [עי' גיטין נו. מעשה דמרתא בת ביתוס]. זה עומד להיעלם כמו כל דבר [ישעיהו פרק ב']. כולם יהיו באותו המצב. לכולם יהיה אותו דבר. האנשים היחידים שיהיו 'עם הראש על פני המים' - יהיו אלו עם ביטחון בה', עם אמונה, והם לא יהיו כה נפחדים.

עם ישראל! זה באמת לא בדיחה בכלל. וזה מגיע קרוב מאד. וכל האזהרות שהיו לכם מכל הכיוונים, כל הטרגדיות, שלא נדע, כל הצדיקים שנלקחו מהעולם הזה ['הַצַּדִּיק אָבַד וְאֵין אִישׁ שָׂם עַל לֵב'. ישעי' נ"ז], כל הדברים המפחידים - כמו מצעד המנוולים בירושלים, כמו כתישת עצמותיהם של יהודים שנפטרו לפני אלפי שנים, הדברים האיומים האלה מביאים עלינו דברים איומים אחרים. ואנחנו צריכים לעשות תשובה!

כמו כן, אם אנחנו לא מרימים את קולותינו, ולא מביעים התנגדות, ולא מוחים, אם איפשרנו לירושלים להיות מחוללת עד עפר ואשפות, אם איפשרנו לקברות קדושים להיות מחוללים – אז אנחנו עשינו שגיאה, טעות, ויהיה עלינו לשלם [שבת סו"פ 'במה בהמה'].

עלינו לבקש מחילה מה', עלינו לעשות תשובה אמיתית. וזו עבודה קשה - לעשות תשובה. עליכם לקרוע את בגדיכם ולבכות. ועליכם להרגיש כמה רע הייתם, כמה גרוע הייתם, ולהתחנן לה' לעזור לנו להרוס את הרע שבקרבנו [ר' 'תפילת השב' במאמר 'יסוד התשובה' לרבנו יונה], ולחזור רק אליו.

ורק יהודים אמיתיים שעמדו בהר-סיני יהיו מסוגלים בכלל לעשות זאת [הזוה"ק נשא קכו. ב"ק יוצאת מהר סיני שובו בנים כו', ור' דברים ל' ח' וי']. שום ערב-רב לא יהיה מסוגל לעשות זאת, מפני שאין לו את הנשמה היהודית, והוא לא יכול אי-פעם להיות כ"כ קרוב לה', ועדיין יש לו עבודה-זרה בתוך ליבו ['לֹא יִהְיֶה בְּךָ אֵל זָר'. תהלים פ"א עיי"ש. עי' שבת קה:].

אני מזהיר אתכם, עם ישראל! הגויים לוטשים את עיניהם על ארץ-ישראל. הם רוצים לשלוט על ארץ-ישראל! והם לא רוצים את המשיח שהוא יהיה יהודי. הם רוצים את המשיח שהוא יהיה אחד מהאנשים שלהם. והניצחון הגדול שלהם, לפי השכל העקום שלהם, שלא נדע, זה כאשר הם יושבים בירושלים ושולטים, ח"ו [תהלים פ"ג י"ג].

אני לא מדבר על הערבים. אני מדבר על אדום. וזה מה שהם מתכננים פה, עם ישראל [ר' ישעיה כ"ה ו']. כך שאם אתם חושבים שיהיה לכם פיקניק כאן בארץ-ישראל, תחשבו על כך פעם נוספת!

השם יגן עלינו, השם יעזור לנו, אבל עד שהוא עושה זאת – אנחנו הולכים לעבור מבחן ענקי קשה מאד של אמונה וביטחון בה'.

לכן, יהודים בכל העולם, אני מתחנן אליכם, יהודים, אחי, אחיותיי, בבקשה, בבקשה, אל תעשו את זה קשה! אל תעשו זאת יותר קשה! תשובו! חיי הגשמיות של עגל-הזהב נגמרים. תקבלו זאת – ותלכו בדרך האמת!

תהיינה התפוצצויות אטומיות! [יואל ג' ג']

ויהיו חיילים שקוטלים אזרחים! [חבקוק ג' י"ב]

ויהיה תוהו-ובוהו בעולם! [ישעיה כ"ד כ']

ויהיה רעב! [עמוס ח', ע"ש]

הכסף שלכם לא יעזור לכם! [יחזקאל ז' י"ט, צפניה א' י"ח]

אמנם ארץ ישראל תעבור את זה יותר קל ['וּבְהַר צִיּוֹן תִּהְיֶה פְלֵיטָה'], אבל בכל זאת - אנחנו נעבור את זה קשה.

אני מזהיר אתכם! בבקשה, תעשו תשובה, ותשרדו...!

תעשו תשובה, עם ישראל! ותזעקו אל ה', ותעשו תשובה!

 


חלק 7:

מלחמת העולם הראשונה... השניה... וכעת מלחמת העולם השלישית

כ"ב אלול תשע"ג


 

אבא: מה קורה בסוריה?

מוישל'ה: אני רוצה לומר לכם, שכל הדבר הזה עם סוריה - זה קטע אחר של הסרט. הם הכניסו את אל-קעידה! אז כעת, אל-קעידה זה פתאום משהו נחמד... בצד של האמריקאים...עם הילדים המסכנים שנהרגו...

אבל הם כולם רוצחים. כל הסורים – רוצחים, ולא משנה מי עושה מה, אבל בטוח שכל הסיפור הזה עם סוריה – זוהי תחבולה שמטרתה לחסל לחלוטין את כל הארצות של "ישמעאל", ולהביא את כל העולם לעימות גדול יותר, גדול בהרבה. בודאי העימות הגדול ביותר שידוע לנו אי-פעם בעולם [ר' זוה"ק סו"פ וארא לא., לב אליהו ח"ב עמ' קע"ב בשם החפץ חיים זצ"ל].

מה בדיוק הקטע כעת? אינני יודע. אני כן יודע שבמשך השנה הקודמת שהיתה שנת תשע"ב, ובשנה הנוכחית המסתיימת כעת - תשע"ג ['וַתִּגְעַשׁ וַתִּרְעַשׁ הָאָרֶץ'. מזמור י"ח] - כל העולם כולו עבר שינוי ענקי. ואלו שלא רואים את זה - הם פשוט עיוורים, או שמעוורים את עצמם מן המציאות ['הַעִיוְרִים הַבִּיטוּ לִרְאוֹת'. ישעי' מ"ב י"ח].

ושום דבר בעולם לא נראה אותו-הדבר, כמו לפני-כן. אנו מופצצים כל הזמן באירועים מפחידים. ואם אנחנו מסתכלים היטב באירועים המפחידים הללו, ברוב הפעמים הם 'מיוצרים'. וזה מאד ברור. כי העבודה הזאת עלובה יותר מאשר עבודתו של התסריטן הגרוע ביותר בהוליווד. הם כותבים לעצמם את הסרט, הם תוקעים את השחקנים שלהם בעצמם, והם משחקים את זה – כאילו זו 'האמת', והאוכלוסיה המטופשת של העולם – נוהה אחרי זה בעינים עצומות.

 

והרשעים האלו – הם הגלגולים של הרשעים הגדולים ביותר שחיו אי-פעם [דניאל י"ב]. והרשעים האלו חזרו אל התפקידים הרעים שלהם נגד היהודים ונגד האנושות ['וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים']. הרוב הגדול – הם גויים, אבל יש לנו בין היהודים שלנו גם כן נשמות של ה"ערב-רב", שהם עובדים יד-ביד עם הגוים הרשעים האלה ['פְּרִיצִין יְהוּדָאִין']. הם כולם חלק של תכנית גדולה יותר, תכנית לנצח את המלחמה נגד הקדוש ברוך הוא [תהלים פרק ב', ופרק פ"ג], חס ושלום, וזה החלק הגדול ביותר של המלחמה.

מלחמת העולם הראשונה... מלחמת העולם השניה... וכעת מלחמת העולם השלישית. כל שלשת המלחמות הללו, יתלכדו יחדיו בעתיד הקרוב כמלחמה אחת גדולה – מלחמת העולם השלישית. ותהיה מלחמה אחת נוספת – מלחמת 'גוג ומגוג' [זכריה סופי"ג ור"פ י"ד, יחזקאל ל"ח ועוד], ואז משיח יוביל אותנו, בעזרת ה', אל תוך הגאולה השלימה עם כל הפאר שלה, עם כל הקדושה שלה, ועם קירבת-השם שלה ['יָשִׂיש עָלַיִךְ אֱלֹקָיִךְ'].

אבל יש לנו עדיין עוד כברת דרך שעלינו לעבור. זה לא יקח אמנם הרבה זמן ['בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב'], אבל זה קשה, מסע קשה. והמסע הזה יביא אותנו לסוף הגאולה. וזה יהיה אכזרי להדהים, וזאת תהיה המלחמה המוחלטת של "הרע נגד הטוב", מלחמתם של הרשעים נגד הקדוש ברוך הוא, ה' ישמור ויציל אותנו.

אני רוצה שתדעו, שלמרות שאנחנו מדברים על מלחמת-העולם-השלישית, גוג-ומגוג, אין לכם מושג כלל למה הכוונה. כיצד בכלל יכול הרשע הגדול ביותר לחשוב שהוא יכול להילחם נגד הקב"ה,לשבת במקומו כביכול על כסא-מלכותו, חס ושלום?! [רש"י סו"פ בשלח, והוא מהמכילתא]. זה כל-כך מגוחך! [ה' יִלְעַג לָמוֹ'. תהלים ב']. איך הם מסוגלים להאמין בזה?!

אבל הם "הנחש" בעצמו! [בראשית ג' ה'] והם כל-כך רעים שהשכל שלהם לא עובד בכלל עם איזשהו סוג של הגיון בסיסי [מזמור צד: 'בִּינוּ בּוֹעֲרִים בָּעָם']. והם כל-כך בטוחים בעצמם – כי השם נותן להם את התחושה שהם מנצחים כבר את המלחמה הזאת, שהם יוכלו לשקר לכולם, ושכולם יאמינו בשקרים שלהם. כי רק מעטים לא מאמינים בשקרים. וזה בכלל לא משנה, בגלל שהרוב הגדול מאמין מאד חזק בכל רעיון טיפשי ומגוחך שמספרים לו.

כאשר תגידו להם: "אל תדאגו, אנחנו נשמור עליכם, אל תדאגו, אתם תמשיכו לחיות עם כל הגשמיות שלכם, אל תדאגו, שום דבר לא ישתנה, אנחנו פשוט נשמור עליכם" - הם מוכנים למסור את כל החופש שיש להם, את כל הזכויות שיש להם, ולהיהפך לעבדים נרצעים, כמו שהיהודים היו לעבדים במצרים ['וְהִתְמַכַּרְתֶּם שָׁם לַעֲבָדִים וְלִשְׁפָחוֹת' סו"פ כי תבא]. והם משתמשים בדיוק באותה השיטה, באותה הדרך [שמות א': 'הָבָה נִתְחַכְּמָה לוֹ'], בה הפך פרעה את היהודים לעבדים לפני שנים כה רבות. הרשעים הללו הופכים את כל העולם לעבדים. אבל אני יודע את כל זה. ישנם מספר דברים שאינני יודע בטוח מה עומד לקרות. וזה ברור לי שהממשלה, לא כל אחד בממשלה, אבל הממשלה עובדת ביחד איתם, הממשלה של מדינת ישראל [זוהר משפטים דף ק"כ ע"ב: 'וְכֵן בְּגָלוּתָא רְבִיעָאָה בַּתְרָאָה...', ושם קכ. 'דְהַווּ נִרְדָּפִים...'].

הרבה מהאנשים במדינת ישראל, השופטים, הרופאים, האנשים בממשלה וכו', הם חלק של הקבוצה הזו. בודאי בסגל המקצוענות הרפואית יש הרבה [קידושין פב.], בזרוע השיפוטית של המדינה יש הרבה ['וְאִינּוּן דַיָּינִין'], ובודאי בממשלה יש הרבה ['רֵישֵׁי עַמָּא']. הצבא – לא החייל הממוצע, אלא רוב המנהיגים – הם חלק של זה ['והמלכות תיהפך למינות']. והם כולם 'ערב-רב' [זוה"ק נשא קכ"ד]. הם עשו ברית עם השטן בעצמו ['כִּי כָּרַתְנוּ בְּרִית אֶת מָוֶת.' ישעיה כ"ח], והם החליטו להיות נגד העם שלהם ['בּוֹגְדִים בָּגָדוּ'. זכריה י"א: 'רְעֵה אֶת צֹאן הַהֲרֵגָה'].

הם רצו להיות מדינה כמו כל המדינות האחרות– ואכן כעת הם נהיו כמו כל המדינות! רשעים גדולים ועצומים כמו כל האחרים. אבל הציונים של פעם, כמו בן-גוריון וכו', גם הם היו חלק של זה, אז לכן, אל תופתעו כאשר תתפסו לפתע שמשהו משונה תפס שליטה על מה שנקרא "מדינת ישראל". וזה יהיה הבירור הסופי שיפריד את הערב-רב מהיהודים האמיתיים [זוה"ק בראשית כ"ז:].

ברגע שזה קורה – אנחנו נראה את האמת ברור. זה מאד קרוב. כמה קרוב? אני לא יודע. מאד קרוב. זה הולך ונהיה יותר ויותר מהיר. העימות הזה בסוריה שהוא אחד מאבני-הדרך הראשיים לאיראן – יביא אותנו לעימות ענקי, או המלחמה הענקית-ביותר הידועה לנו בתולדות האנושות [הר"י אברבנאל בספרו 'משמיע ישועה' בנבואות ישעיה].

 

וזה הזמן שהיהודים צריכים לעשות תשובה, להתקרב אל ה' ולהחזיק בו. כי בלי אוכל, בלי מים, ובלי כל הדברים שאנחנו זקוקים להתקיים – אז יש רק מקום אחד היכן להסתכל ולצפות [תהלים קמ"ה ט"ו], וזה הקדוש ברוך הוא, ריבונו של העולם ['וְנִשְׂגָב ה' לְבַדּוֹ'. ר' מתניתין סופ"ג דר"ה]. ואנו צריכים לקבל אותו, ולדעת בטוח שזה הוא – יוצר כל הבריאה, כולל הסיטרא-אחרא ['יוֹצֵר אוֹר וּבוֹרֵא חוֹשֶׁךְ'. ישעיה מ"ה. 'בִּפְרוֹחַ רְשָׁעִים... לְהִשָּׁמְדָם עֲדֵי עַד', רוח חיים להגר"ח פ"ה מ"א], והוא יהרוס את הסיטרא-אחרא, והוא יהרוס את הרע ואת השקר ['בִּלַּע הַמָּוֶת לָנֶצַח'. עי' סוכה נב.], ואנחנו נשרוד עם האמת בלבד.

ולכן אני מתחנן בפניכם, אחיי היהודים: מדוע לסבול ללא טעם?! ['אַל תַּקְשׁוּ לְבַבְכֶם כִּמְרִיבָה'. מזמור 'לכו נרננה'] תשובו אל האמת! תראו לקב"ה שאתם באמת אוהבים אותו, ושאתם זרקתם את עגל-הזהב מהבית שלכם, שהשלכתם אותו אל מחוץ ללבבות שלכם ['וּמַלְתֶּם אֶת עָרְלַת לְבַבְכֶם'. דברים י"א], ושאתם בונים מחדש בית שהוא "בית מקדש קטן". ועל אלו בתי-המקדש הקטנים – עם ישראל יחזור ויבנה את בית המקדש השלישי, בעזרת השם.

אבא: האם זה הולך להתפשט גם לארץ ישראל?

מוישל'ה: אני לא יודע. אני לא בטוח שאנחנו נסבול מזה כל-כך. אנחנו עלולים מעט לסבול. הנקודה פה - זה לא-כל-כך סוריה, כמו שזה איראן. ואנחנו כבר מזה זמן רב בתוך מלחמה. אנחנו נמצאים בתוך המלחמה מהשנה האחרונה, כאשר התחילו המהומות במצרים.

איך בדיוק זה הולך להתפתח? אני לא יודע. אני כן יודע שזה הולך להתפתח למשהו זוועתי. ה' ישמור אותנו!

~~~~~~~~~~~~~~~

ספר 'חסד לאברהם', מעיין א', נהר י"ז :

בסוף גלותינו זה קרוב לזמן גאולתנו, יתחזקו צרות לישראל תכלית החיזוק ויצר להם, שישנאו בחייהם ויאמרו אל ההרים כסונו, ואל הגבעות יאמרו שיפלו עליהם, מפני צרות הגדולות שיסובבום מכל צד ופינה, ויתרבה הצער עד אשר לא יפנו האבות אל הבנים, וכל מי שימצא את עצמו לו שלל, גבור ונוצח יקרא. והטעם כי השכינה תדין את ביתה ויביאה על מסורת הברית כדי לזככם אל הגאולה ואל הטוב המוכנת לנו ע"י הנביאים. וטוב השיעור לא יכילוהו רעיון, באופן שלא יזכר עוד גאולת מצרים והניסים ההם לפני גאולת ישראל ונסים ונפלאות שיהיה לנו, כמשה"כ "ולא יאמרו עוד חי ה' אשר העלה את ישראל ממצרים כ"א חי ה' אשר העלה את ישראל מכל הארצות", ויהיו אז הנסים וגילוי השכינה אל ישראל בהפלא ופלא, ויאמרו כולם אשר יזכו אליה 'הנה אלקינו זה קוינו לו' ממש מורה באצבע על גילוי השכינה:

ולכן מי ומי הזוכים לזה באותן הימים יראה הרבה צרות, וכל זה לצרף ולזכך את ישראל כפי הראוי והדין, וכל אחד ואחד יצטער כפי חיובו, וכל מי שיקשה עורף ולא ישוב יאבד. ומי שיתן צוארו בעול התשובה וקבלת הצרות עליו בסבר פנים יפות, ויתן את שכמו לסבול, יצטרף ויזכה לקבל הטוב. והענין הוא שהגיע עת ביטול הקליפות מן העולם, וכל עוד שישראל מקצתם הם רשעים - אז הקליפות נאחזים בהם, ואם כן היאך אפשר שיתבטלו החיצונים והרשעים עדיין ברשעתם. והש"י הוא בעל דין ישר ואמונה אין עול עמו. ולכן יצטרפו בצירוף אחר צירוף עד שישראל יהיו אז ככסף נקי טהור ומזוקק, והנהגה הזו יהיה בתכלית קושי הדין, כי הקליפות יגבו חלקם כל מה שאפשר להם:

ובימים ההם ובעת ההיא יהיה מלחמה רבה גוי בגוי איש ברעהו, וישראל יהיו ביניהם בצער גדול, כי כל אחד ואחד רצונו לגזוז רחלה זאת ולאכול את בשרה. וה' יתברך ירחם עליהם בזכות שלשת אבות הקדושים, ויצרפו ויתלבנו מתוך גודל הצרות ודין זה, ומתוך כך יכלה הקדוש ברוך הוא זרע עמלק מן העולם, וימחה שמו מתחת השמים, ואחר כך יתחיל בדין של עשו הרשע עד אשר לא יהיה לו תקומה, וכבר התחילו ישראל לצאת מתוך צרתם מעט מעט. ואחר כך יתחיל הקדוש ברוך הוא בדין או"ה ויצטערו ישראל בצער גדול כמו שאמר הכתוב ביחזקאל כי רוצה הקב"ה לנער את ארץ ישראל וירושלים כאשר ינער אדם את טליתו, וינער כל עובדי ע"ז, וגם הע"ז בעצמה שבירושלים, וגופים הטמאים הנקברים סביבות הקדש וכל המקומות המטונפים שבו. ובעת ההיא יצאו כל קיבוץ עם ה' אל המדבר, ויהיו שם ברעב מ"ה ימים, ואז יצרפו ויתלבנו, ויתראה אליהם אליהו הנביא ז"ל, ויתגלה עליהם משיח בעוני גדול, וגם מרע"ה יתגלה להם עם בני דור המדבר, והשכינה תתגלה אליהם ויתקנו הדגלים בהשכינה, וירד בית המקדש בנוי למטה, ויבואו ישראל לירושלים הבנויה והשכינה עמהם, 'כימי צאתך מארץ מצרים', וירבו אז הנסים ויגדלו אשר אין הפה יכולה לדבר והשכל לשער הריבוי נסים ונפלאות שיהיו לישראל, ויפתחו את מקורי החכמה, וזאת תהיה ההנהגה בגאולה בס"ד.

בס"ד


חלק 8:

שנת תשע"ד - המסע האחרון שלנו לפני שמגיעים אל הגאולה השלמה

ה' תשרי תשע"ד


 

אמא, אמא, מה אני יכול להגיד ?
אני לא יודע, מה עוד יש להגיד?
הלב שלי כבד...
הבטן שלי מתהפכת... [מֵעַי חֳמַרְמָרוּ... נֶהְפַּךְ לִבִּי בְּקִרְבִּי... איכה א', כ']

אני מרגיש שמשהו ענק מגיע, ואני כל כך מתרגש מזה...
ומצד שני, במעמקי תחושותיי - אני כל כך מפחד...
והלב שלי כואב, למרות שאני יודע שעם ישראל ישרוד
...
אני גם חרד מאד מכל הדברים הנוראים שעומדים לקרות כאן בעולם הזה...

הרע חייב להיעלם כליל ולחלוף מן העולם...
[סוכה נב.]

הרוע מבעבע ונוטף מכל חור וסדק... זה מכסה את העולם... זה במים... זה באוויר... זה חודר אלינו, או שיוצא מתוכנו... זה נמצא בכל מקום... וזה כל כך עבה שזה מחשיך את העולם, וזה הופך את האוויר סמיך, וקשה לנשימה.


אנו מחפשים אחר פנים יהודיות, יהודים שעדיין נותרה הבעה של אמת על פניהם...

אנו מחפשים פנים עם הבעה של תמימות וטוהר, של קירבה לה', קירבה לאמת...

אנו מגששים באפלה בחיפוש וביקוש כל שבריר קטן של אמת... [הִנֵּה יָמִים בָּאִים... וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ... וְנָעוּ מִיָּם עַד יָם... ר' שבת קלח:].
ואלו שמחפשים – מוצאים!
['יגעת ומצאת – תאמין'. מגילה ו:]

בקרוב, ה' יפוצץ ברוח סערה [ישעיה כ"ח: 'הִנֵּה חָזָק וְאַמִּץ לַה', כְּזֶרֶם בָּרָד שַׂעַר קָטֶב...'] את כל החושך, ואת כל העשן, ['וְכָל הָרִשְׁעָה כְּעָשָׁן תִּכְלֶה...'] ואת כל הכבדות של השקר, של הסיטרא-אחרא... ['כִּי תַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדוֹן...']
בקרוב, בקרוב מאוד, נוכל לראות את האור של האמת, אור הגאולה השלימה...
['שְׁלַח אוֹרְךָ וַאֲמִתְּךָ...', תהלים מ"ג. 'אוֹר חָדָשׁ עַל צִיּוֹן תָּאִיר...', ברכת 'יוצר אור' דשחרית]
אנחנו שוב נוכל לנשום עמוק, ולהיות מאושרים באמת לשרת את השם ית' ולעובדו עשרים-וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע...
['עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה...', תהלים ק'] וזה יהיה האושר האולטימטיבי, האושר המושלם והנצחי... [יואל ב', כ': ' וְאֶת הַצְּפוֹנִי אַרְחִיק מֵעֲלֵיכֶם...'. ר' רמב"ן דברים ל' ו' עה"פ ומל ה' את לבבך, שעבודת ה' תהיה בשלמות הלב גמורה ללא יצר הרע].


אבל השנה הזאת, אמא, שנת תשע"ד, תהיה שנה לזכרון -
...שנה של מלחמות והרס נורא...
...שנה של אלימות ומוות...
...שנה של שנאה ונקמה...
...שנה של סגירת חשבונות וענישת הרשעים על חטאיהם לאורך כל ההיסטוריה... ['לָכֵן חַכּוּ לִי נְאֻם ה', לְיוֹם קוּמִי לְעַד, כִּי מִשְׁפָּטִי לֶאֱסֹף גּוֹיִם לְקָבְצִי מַמְלָכוֹת, לִשְׁפֹּךְ עֲלֵיהֶם זַעְמִי, כֹּל חֲרוֹן אַפִּי. כִּי בְּאֵשׁ קִנְאָתִי תֵּאָכֵל כָּל הָאָרֶץ'. צפניה ג' ח'].
...שנה של קריסה כלכלית ותסיסה חברתית... [זכריה ח': 'וַאֲשַׁלַּח אֶת כָּל הָאָדָם אִישׁ בְּרֵעֵהוּ'].

 

עלינו לזכור שדבר אחד יכול להציל אותנו: תשובה! [יואל ב': 'שֻׁבוּ עָדַי בְּכָל לְבַבְכֶם...', ע"ש].

שובו אל ה' בהכנעה מוחלטת, בראשים כפופים, בלבבות כואבים ונכלמים על כל העברות שעשינו נגד שמו הגדול של הקב"ה. חיזרו אליו כילדים סוררים אשר הבינו כי טעו ורוצים לשוב אל האמת. [ויקרא כ"ו בענין הגאולה: 'וְהִתְוַדּוּ אֶת עֲוֹנָם...'. עי' ס' עזרא פרק ט', ותהלים ק"ו: 'זָכְרֵנִי ה' בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ...  חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ...', ע"ש].


שנת תשע"ד - המסע האחרון שלנו לפני שמגיעים לגאולה השלימה, בעזרת ה'.


שנה טובה וחתימה טובה


דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 7812359 פעמים
היום - 05/03/24