הגאולה - סידרה ב' (5), פרקים 15, 16

השלמת סידרה ב' – פרקים 15 – 16 


חלק 15:

תארזו את חבילותיכם !

כ"א חשון תשע"ד


 

יהודי-אמריקה היקרים שלי!

תארזו את החבילות, ותצאו משם!

אל תהיו טפשים!

אל תסגרו את העינים שלכם!

אל 'תשחקו' כאילו אינכם יודעים!

תצאו משם כל עוד אתם יכולים עדיין לעשות זאת!

המקום היחיד ללכת אליו - זה ארץ ישראל, מפני שכל מקום אחר נשלט על ידי המטורפים האלו [קד"ד 67: 'עבדים אנחנו']. ואפילו מדינת ישראל נשלטת על ידי אותם הרשעים, אבל כאן בארץ-ישראל יש לנו את "קדושת ארץ ישראל" [ר' איגרת הגר"א], ויש לנו הבטחה מהקדוש ברוך הוא שארץ ישראל לא תיהרס ['וּבְהַר צִיּוֹן תִּהְיֶה פְּלֵיטָה, וְהָיָה קוֹדֶשׁ'], ושזהו המקום הכי בטוח בעולם עבור יהודי אמיתי להיות בו כעת. ['אֶרֶץ אֲשֶׁר עֵינֵי ה' אֱלוֹקֶיךָ בָּהּ', פר' עקב. ור' יחזקאל ל"ו].

כמובן, שאינכם יכולים לבוא לארץ ישראל ולעשות עבירות במכוון ח"ו, ולהחליט שאתם תהיו מוגנים [השלה"ק שער האותיות 'עמק ברכה' כ"ה, ע"ש מהרמב"ן פ' וירא]. אתם צריכים לבוא עם הרצון לקבל משיח שידרוש מכם לעשות הרבה תשובה, שידרוש מכם לנתח את עצמכם אבר אחר אבר. תתבוננו לתוך הלבבות שלכם. תסתכלו אל תוך הנשמות שלכם, ותראו איפה שגיתם, היכן פעלתם לא נכון ['נַחְפְּשָׂה דְרָכֵינוּ וְנַחְקוֹרָה' שע"ת א', העיקר הי"א], היכן הלכתם נגד הקב"ה, היכן היה לכם חוסר אמונה, איפה חסרתם ביטחון, היכן חסרתם את הלב היהודי שלכם, היכן הלב שלכם התקשח עם כל הגשמיות שספגתם בארצות הברית של אמריקה ['לֵב הָאֶבֶן', הפטרת פ' פרה, דניאל1 עמ' 182]. אבל ברוך ה', בקרוב לא תהיה שום 'ארצות הברית של אמריקה'. זו תהיה ארץ שנשלטת לחלוטין על ידי הרוע, או מקום שה' יהרוס טוטאלית [פורענות אדום בריש ס' מלאכי, יחזקאל ל"ה, ורבות כהנה ור' חלק 13]. או שתיהן [ירמיה מ"ט].

אני מתחנן אליכם! פיתחו את עיניכם! תפתחו עינים ותראו מה שקורה!

אני יודע שבויליאמסבורג, בבורו-פארק, בכל הערים שבהם גרים יהודים חרדים, לייקווד, מונסי, בכל מקום, אפילו יוניון-סיטי, אפילו לוס-אנג'לס, בכל מקום שחיים שם יהודים שומרי תורה ומצוות, הם עדיין מתעוררים בבוקר - והשמש זורחת. אוהו, כן... לפני שתים-עשרה שנים הופלו מגדלי התאומים [ישעיה ל': 'בִּנְפוֹל מִגְדָּלִים'], אבל מאז שום דבר גדול במיוחד לא התרחש. אפילו שבוצעו רציחות באמריקה, ודברים משונים התרחשו, ואפילו איבדתם את החרות שלכם כמעט לגמרי, והכלכלה שלכם מתנדנדת עד עצם הגרעין שלה ועומדת להתמוסס, וכל מיני דברים מוזרים מתרחשים כל הזמן, כולל הצבת חיילים זרים על אדמתכם, סינים, רוסים, כל הסוגים, שעומדים הכן לסייע להשתלט עליכם אם זה יהיה מדי קשה איתכם.

האם אינכם מבינים, יהודי אמריקה, אידישע-נשמות יקרים שלי, האם אתם לא מבינים שזה הזמן לעזוב?! האם אינכם קולטים שישנם מחנות (FEMA camps) על פני כל ארצות-הברית?! והמחנות הללו מוקפות בגדר-תיל כך שאנשים אינם יכולים לצאת החוצה! זה לא בשביל שאנשים מבחוץ לא יוכלו להיכנס! לא יכולים לצאת משם! ['יוֹשְׁבֵי חוֹשֶׁך וְצַלְמָוֶת', מזמור ק"ז].

האם אינכם קולטים?! האם אינכם רוצים לתפוס?! ['הַחֵרֵשׁ הָיָה לִבָּם'?! שבת קמז:]

 

אתה קם בבוקר. סאנדיי, יום ראשון. לאשתך יש 'צדקה-פארטי' [ישעיה ס"ה: 'הַעוֹרְכִים לַגַּד שׁוּלְחָן וְלַמְנִי מִמְסָךְ...'] - מסיבת-צדקה או מסיבת-תה, ארוחת-צהרים, פגישת סלון... [הושע ט'] וכו', ואתה הולך להתפלל, אולי הולך לשחק גולף, מכון כושר, עבודה בחוץ, ריצת-ספורט..., אולי אתה הולך לתפוס שיעור דף-היומי. ואז כולם נפגשים ויוצאים לארוחת-ערב במסעדת הסושי "כשר-למהדרין" [ישעיה ה' י"א, עי' בכ"ז בארוכה במדרש הנעלם פ' וירא דף קי.], ועשיתם משהו בחיים. [קהלת: 'הַכֹּל הָבֶל']. אתם חשים שהחיים מצויינים ['וְהָיָה כָּזֶה יוֹם מָחָר...',ישעיה נ"ו י"ב]. אתם מרגישים שיש לכם מה לעשות. זה לא משעמם. אבל האידישקייט שלכם בסכנה [ס' החינוך מצוה שפ"ז, שירי משכיל כלל ד']! ובגלל שהאידישקייט שלכם בסכנה – השם מביא אסון לעולם ['הִכְרַתִּי גוֹיִם נָשַׁמּוּ פִּנּוֹתָם...', צפניה ג'. עי' יבמות סג:].

לאמיתו של דבר, יכולנו לקבל משיח בדרך שונה [ר' לדוגמא קד"ד 20, 30], אבל אנחנו העדפנו לקבל אותו בדרך הרבה יותר קשה, מפני שאנחנו רוצים את הגשמיות ['חַמְרָא דִפְרוֹגִיתָא' שבת קמז: שבת ס"ב: עמוס ו', ישעיה כ"ח]. אנחנו אוהבים את "עגל-הזהב" ['אַחֲרֵי בִצְעָם לִבָּם הוֹלֵךְ', יחזקאל ל"ג, סוטה מז:]. אנחנו מאד אוהבים את כל הכיף שלנו. אנחנו אוהבים ללכת בסוכות ל"דיסני-לנד" עם ה'סוכה-ניידת' שלנו. ואנחנו גם אוהבים לצאת לראות את כל הנופים בארצות-הברית. אנחנו אוהבים ליסוע לפסח לשווייץ או לתפוס איזו הפלגת-שיט נחמדה ['מַיָא דִדְיוֹמְסִית']. אנחנו אוהבים את זה מאד.

ואנחנו נותנים כל-כך הרבה צדקה. אנחנו עושים כל כך הרבה חסד. אנחנו אוהבים את אחינו היהודים, אבל זה לא מונע מאיתנו מלהרוס יהודים אחרים, או לדבר עליהם רע או משהו שלילי ['לְגַרְמַיְהוּ', תוספתא מנחות: 'מכירים אנו... שהיו זהירים במעשרות... ע"ש, וכ"ה בירושלמי יומא ד' ע"ב]. וזה לא מפריע לנו לספר סיפורים ולהשחיר את המוניטין, את השם הטוב של אנשים. כן, אנחנו נותנים צדקה, אבל זה לא עוצר אותנו מלרמות או לגנוב ולהתחמק בעבודה שלנו [שו"ע חו"מ סו"ס של"ז]. ואנחנו מתפללים, אבל זה לא מונע מאתנו מלספר בדיחות באמצע התפילה בבית-הכנסת או באמצע קריאת-התורה [או"ח ר"ס קנ"א], וזה לא מונע מנשותינו להתלבש כל-כך יפה עם פיאות ארוכות נהדרות, ובגדים צמודים. זה לא מפריע לנו להיות גאים בהן שאנשים אחרים מסתכלים עליהן ['נְטוּיוֹת גָּרוֹן וּמְשַׂקְּרוֹת עֵינַיִם', סוטה מז:], זה ממש עושה לנו הרגשה טובה. זה בכלל לא מפריע לנו. אנחנו לא רואים שאנחנו עושים משהו לא טוב. אחרי הכל, אנחנו מתפללים... ואנחנו שומרים שבת... אנחנו שומרים חגים... אנחנו כולם כל כך טובים...

ויש לנו גם את הצדיקים, הלומדים, אלו שיושבים בכולל כל היום [רמב"ם סו"ה שמיטה ויובל]. אפילו הרבה מקבוצת-העילית הזאת [עמוס ב' י"א וברש"י] נהנים מכל המשחק עם הגשמיות ['נֶפֶשׁ רְחָבָה']. גם הם נהנים לצאת לאכול, וגם הם נהנים לצפות בוידיאו אחת לכמה זמן, ואין להם בעיה עם חוסר שמירת-עינים, כי אם תנסו לחיות עם 'שמירת-העינים', אתם לא יכולים לחיות! איך תוכלו לנהוג במכוניות שלכם? איך אתם יכולים לעבור את הרחוב...?

לא ולא, יהודי אמריקה היקרים שלי! נפלתם רחוק מאד. ואם אתם רוצים לשרוד, אתם חייבים למשוך את עצמכם ולהתרומם. אפילו הקהילות שנראים מאד חרדיות, גם אליהן חדרו התשוקות הגוייות [ר' מסר ליהודי אמריקה, דניאל1 עמ' 175]. ברוך ה', ישנן עדיין משפחות מעטות שאינן סובלות מהמגיפה הזו, אבל אני מבקש מכם, אני מבקש מכולכם: זה הזמן לצאת! [זכריה ב': 'הוֹי הוֹי וְנוּסוּ מֵאֶרֶץ צָפוֹן'].

כל מה שהם צריכים לעשות זה רק ללחוץ על הכפתור - וכל המטוסים באמריקה מקורקעים. אף אחד לא יכול לעזוב. אז בטח אתם קופצים לרכב שלכם מתוך מחשבה שככה בדרך הזו תוכלו לצאת... – כל הגבולות סגורים! ולא תוכלו לעשות מה שבא לכם! זו הטעות הגדולה. ואם אתם סבורים שהבית הגדול והיפהפה שלכם [משך חכמה ויקרא כ"ו מ"ד] עומד להמריא ולהגיע לכאן לישראל בגלל שיש לכם שם בית-כנסת [ע"פ מגילה כט.: 'עתידין בתי כנסיות כו'], או בגלל שעשיתם לכם איזה סוג של "דירת הכנסת-אורחים" ובגלל זה יש לכם זכויות... תשכחו מזה! זה לא עומד להציל אתכם! בגלל שהחיים שלכם מלאים בשקרים, מלאים בסתירות ['פּוֹסְחִים עַל שְׁתֵּי הַסְעִפִּים'], ואתם לא תופסים את זה, אתם פשוט לא רוצים לראות את זה!

אז כעת אני אומר לכם את זה ברור: בבקשה, תקחו אותי ברצינות מלאה. אנא, תבדקו את זה בעצמכם. זה הזמן לעזוב! זה הזמן לצאת עם הכסף שלכם. בעתיד הקרוב, הדולרים שלכם לא יהיו שוים כלום, הם יהיו חסרי כל ערך [גליון 71] בבקשה, הקשיבו לי היטב.

לא רק היהודים באמריקה, היהודים בכל מקום, אתם תהיו 'על הכוונת'! [תפארת יהונתן, ניצבים. ע"ש] לכן כדאי לכם להתחיל לארוז את התיקים שלכם. ויהודים מצרפת כבר עוזבים בכמויות גדולות. הרבה מאד יוצאים, ובגלל שהם כולם יוצאים פחות-או-יותר באותו זמן, לכן במקרים רבים, הם אינם יכולים למכור את הבתים שלהם, בגלל שהמקומיים קולטים שהם בבעיה. הם רוצים לעזוב - אבל הם לא מקבלים את התמורה שהם רוצים. אז אם אתם חושבים שאתם תצאו עם זהב, וכסף, ותכשיטים כמו ביציאת–מצרים – זה לא יהיה! ['עַם עָנִי וָדָל...' צפניה ג'].

לעשירים. שתדעו לכם: הבנקים - אדונים על הכסף שלכם [ר' סנ' קט:]. נדמה לכם שאתם האדונים על הכסף שלכם? הבנקים שולטים על זה ['יִצְבֹּר וְלֹא יֵדַע מִי אֹסְפָם'. תהלים ל"ט ז']! אז עדיף שתקלטו זאת מהר. ויותר טוב שתוודאו שיש לכם מדרך-רגל בארץ ישראל. אבל גם בארץ ישראל - הכסף שלכם לא יעזור לכם [צפניה א' י"ח]. זה לא יעצור את מה שעומד לקרות. אז עדיף שתעשו תשובה, וזו הדרך היחידה. ו'תשובה' זה הדבר הקשה ביותר שאתם חייבים לעשות. זה קל ללכת, לקחת את הכסף, ולקנות בית בארץ-ישראל, לעצב אותו ולפאר אותו. אבל זה לא יעזור לכם. כי מישהו אחר עומד לגור שם [פסחים סח.] אם אתם לא עושים תשובה אמיתית, אם אתם לא מסירים את המחיצה של 'עגל הזהב' ['וְרָם לְבָבֶךָ וְשָׁכַחְתָּ...', דברים ח' י"ב, ע"ש. הושע י"ג ו'], כדי שתוכלו להתקרב לה' [ישעיה ל' כ"ב].

אני מתחנן אליכם: בבקשה, אני כל כך מודאג. אני כל כך דואג עבור אחיי היהודים, ממש מודאג. בבקשה, תשובו אל השם. תזרקו את הצעצועים שלכם ותחזרו אל ה' - לפני שזה כבר יהיה מאוחר מדי [צפניה ב' ב'].

 

ספר חסידים לרבי יהודה החסיד זצ"ל סימן מ':

'כי עליך הורגנו כל היום' (תהלים מ"ד כ"ג) אלו בני אדם שמקבלים בושת והלבנת פנים על המצות, כי כשאומרים לאדם: 'סכלות לקיים מצות ציצית ותפלין' וכיוצא בהן, נשפך דמו כמים מפני הבושה, מעלה עליו הכתוב כאלו נהרג עליו.

ועל המלבין פניו מעלה עליו כאלו הרגו ומונעו מלעשות מצוה, זה שה"כ (ישעי' כ"ט כ"א) 'מחטיאי אדם בדבר'. ואומר (תהלים ס"ט ח') 'כי עליך נשאתי חרפה':

וגדולה מזו אמרו חכמים: 'כל העושה עבירה ומתבייש בו מוחלין לו על כל עונותיו', שנאמר (יחזקאל ט"ז ס"ג) 'למען תזכרי ובושת ולא יהי' לך עוד פתחון פה מפני כלימתך בכפרי לך לכל אשר עשיתי נאום אד' ה'':

 


חלק 16:

מי לחיים ומי למוות...

ג' כסלו תשע"ד


 אני באמת מאד מוטרד עם מה שקורה בארץ ישראל.

אני יכול לראות ברור איך הממשלה החילונית מנסה להרוס את האידישקייט ['מְחַבְּלִים כְּרָמִים', רבנו יונה ש"ג קס"א]. אני יכול לראות ברור איך הם רוצים להפוך את הארץ הזאת לחלום המקורי של היהודים הציונים הלא-דתיים [משלי כ"ט י"ח], החזון להפוך את ישראל לארץ כמו כל הארצות בעולם ['כְּכָל הַגּוֹיִם בֵּית יִשְׂרָאֵל'. 'מלכות הזלה' סנהדרין פ' חלק צח.], לעשות את ישראל, את מדינת-ישראל לחברה מושלמת ב'סדר-העולם-החדש', לעשות את מדינת ישראל לא-יהודית [יחזקאל כ': 'נִהְיֶה כַגּוֹיִם'. ר' 'ונפשי יודעת מאד', עמ' 62].

זה קורה – והיהודים ישנים.

להרבה מהיהודים זה לא אכפת ['וְאֵין לִי מַכִּיר', תהלים קמ"ב]. אבל החרדים? איפה החרדים?! למה אתם נותנים לזה לקרות?! למה אתם כל כך בשקט?! ['רָאִיתִי בּוֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה'. בה"ל סי' א', רבנו יונה שע"ת ג' נ"ט]

אני אגיד לכם למה. בגלל שאתם מדי עסוקים בלהלחם אחד עם השני [ערש"י שיה"ש ו' י"ב]. אז מה זה מעניין אם ציון דוד-המלך ע"ה נמסר לכנסיה הקתולית?! [תהלים נ"ד ה'] מה אכפת לכם?! מה שחשוב זה שתוכלו לקבל כסף עבור בתי-הספר [ירמיהו ג' כ"ד], אפילו אם התמורה היא חינוך יהודי אמיתי [יואל ד' ג']. יותר חשוב להלחם אחד-נגד-השני על מי הולך להיות הנציג בעיריה או בכנסת! [תהלים קמ"א ד']

טוב, יהודים יקרים שלי. אנחנו בצרה גדולה. אנחנו בצרה מאד גדולה - כי אתם מוכרים את הנשמות שלכם, וה' לא ישכח את זה ['בְּעֵט בַּרְזֶל בְּצִיפּוֹרֶן שָׁמִיר', הפטרת ויקרא]. ובכל אופן, אני בטוח שהרבה מאלו שמוכרים את הנשמות שלהם לשטן - שזה הכנסיה [צפניה א'], או מוכרים את נשמותיהם לכסף - שזה 'עגל הזהב' [הושע ב'. ושם פי"ג: 'מַסֵּכָה מִכַּסְפָּם'], או פשוט מוכרים את נשמתם עבור כבוד ['וּמִגְדָּל וְרֹאשׁוֹ בַּשָּׁמַיִם, וְנַעֲשֶׂה לָנוּ שֵׁם'] אתם כולכם עומדים לשלם מחיר כבד [הושע י"ג ג', זוה"ק בראשית כז:]. מפני שאתם בודאי שייכים למִצְרִיִים האלו שיצאו עִם עַם ישראל ממצרים ['וְהָאסַפְסֻף אֲשֶׁר בְּקִרְבּוֹ'. במדבר י"א. 'יִלְדֵי פֶשַע זֶרַע שָקֶר', ישעיה נ"ז]. אתם בודאי שייכים לערב-רב שגרמו לעם ישראל כל כך הרבה צרות לאורך כל הדורות [האריז"ל ש' הליקוטים, ואתחנן].

ה' אוהב את עם-ישראל. ה' אוהב אותנו, אבל אנחנו היהודים לא יודעים בדיוק מי הוא יהודי אמיתי ומי הוא "ערב-רב". דבר אחד בטוח: הערב-רב אין לו שום לב ליהודים אחרים [ביצה לב ע"ב]. לא איכפת לו על כאב של יהודים אחרים ['וְנָתַן לְךָ רַחֲמִים', דברים י"ד].

מה שקרה בבחירות האלו, ומה שקרה בתסבוכת עם הבנייה על הקברים בבית-שמש [ישעיהו ס"ה ד'], ומה שקרה עם תוכנית-הליבה ששולבה לתוך בתי הספר החרדים [ר' גליון 80], ומה שקורה עם החוקים נגד הנישואין לפני גיל 18 ['הָבָה נִתְחַכְּמָה לוֹ'], בעוד שהפלות לנערות צעירות נחשבות דבר יפה [תהלים פ': 'חֲזִיר מִיָּעַר', מזמור צד: 'יוֹצֵר עָמָל עֲלֵי חוֹק'], אין בעיה ['רַק אֵין יִרְאַת אֱלוֹקִים...']. זה בהחלט מוסרי... [יחזקאל כ"ג ל"ו, הושע ד' ב'] על זה אין שום עונש [חוקות סדום. חלק קט:]. אפילו שאנחנו רואים יותר ויותר ברור מי הוא חלק של איזו קבוצה – בכל זאת, כאן נעשה בירור ענקי-ענקי: מי לחיים ומי למוות... ['וּבָרוֹתִי...', יחזקאל כ', ישעיה ס"ו י"ד, תהלים סוף מזמור א'].

אני רק רוצה לומר לכם, יהודים אמיתיים, להשגיח על כל דבר שקורה, ולשמור על עצמכם. תשמרו טוב טוב על עצמכם. היכנסו עמוק אל תוך החורים שלכם ['לֵךְ עַמִּי בֹּא בַּחֲדָרֶיךָ'. ישעיה כ"ו], אל תוך הבתים שלכם, ואל תאפשרו לעולם החיצוני להפריע לכם. תשמרו שבת בדיוק לפי ההלכה [ירמיהו י"ז. הקדמת המשנה ברורה לח"ג הל' שבת], טהרת המשפחה, כל הדינים שבתורה [סיום מלאכי], ואל תכנעו. תחזיקו חזק בקדוש ברוך הוא, לא משנה מה שקורה בעולם! לא משנה כמה נורא שזה נהיה, ולא משנה כמה רע שאלו המכונים 'יהודים' כביכול, יהודים-ציונים, יהודים חילונים, הופכים להיות נגדינו [פסחים מט:]. אדרבה, עם כל מהלומה שהם מנסים להכות בנו, אנחנו צריכים להתקרב אל האמת יותר ויותר, קרובים אל השם יותר ויותר [ירמיהו ט': 'הַשְׂכֵּל וְיָדוֹעַ אוֹתִי'].

אני יודע כמה שהדברים מבלבלים, אבל תנסו לא להתבלבל. הסתכלו טוב-טוב מי עושה מה [מזמור י"ח כ"ו]. אתם לא צריכים לדבר שום לשון-הרע [ר' אגרת הגר"א]. רק תשמרו את זה בלב שלכם. רק תסתכלו ותראו מי עושה מה [מזמור י"ח כ"ו], ותדעו היכן טמונה האמת, ותישארו עִם הקדוש ברוך הוא. אל תקשיבו לשטויות של החילונים ['וַיִתְעָרְבוּ בַּגּוֹיִם']. אל תקשיבו לשטויות של הערב-רב החרדים ['אוי לרשעים ואוי לדבוקיהם', תנחומא וירא ט']. אל תקשיבו לשטויות של הרבה מהדתי-לאומי [צפניה א' ה']. תקשיבו רק לאמת. תקשיבו רק לתורת-השם, ותשובו אל השם [ישעיהו נ"ה ב'].

החילונים מבלבלים את החרדים [אש"ל י"א ו']. הם קונים אותם בכסף ['כָּל הוֹן בֵּיתוֹ בָּאַהֲבָה' ר' הגר"א שיה"ש ח' ז', ופירש"י שם].

הזמנים קשים. זה קשה לשים אוכל על השולחן עבור הילדים שלנו. זה לא קל לשלם את החשבונות שלנו. אבל דבר אחד אני יכול לומר לכם: אם תישארו קרובים אל ה', אתם תראו כל הזמן ניסים [מיכה ז' ט"ו], ולא תצטרכו אותם, את הגויים, את היהודים החילונים, לספק לכם מחיה [עי' סוטה מ"ז סוף ע"ב, רש"י שיה"ש ו' ו'. תהלים מ' ה']. הקדוש ברוך הוא בעצמו יפרנס אתכם [תהלים ל"ד: 'כִּי אֵין מַחְסוֹר לִירֵאָיו', ור' דברים ח'], וימחוק אותם מעל פני האדמה ['וְאוֹיְבֵי ה' כִּיקַר כָּרִים', תהלים מ"ט. הושע י"ג ג', ישעיה כ"ט כ'].

 

ליהודי חוץ לארץ: אל תשתמשו במה שאני אומר כתירוץ להגיד: "טוב, אז אם זה כל כך נורא בארץ ישראל, אז אני כבר יכול גם להישאר בצרפת, באנגליה, באמריקה, בכל מקום".

זו ממש איננה טענה. מפני ששני-שליש של העולם עומד להיהרס [זכריה י"ג, יחזקאל ז' ע"ש], וזה לא כולל את ארץ-ישראל. ואילו היהודים שהם יהודים אמיתיים– הם יינצלו. ואני יודע שאתם תאמרו: "אז אני לא צריך לעזוב. הרבי מסאטמר אמר לא לעזוב את אמריקה לפני שמשיח בא" [מאמר 'שלש שבועות']. אבל בכל אופן, אם הסאטמר רבי זצ"ל היה חי כיום, אני בטוח שהוא היה חש אחרת. בכל אופן, אפילו אם אתם מחליטים להישאר באמריקה בגלל שהסאטמר רבי זצ"ל אמר, אם אתם עושים זאת באמת לשם-שמים, ה' יציל אתכם ['כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחוֹשֶׁת...', תהלים ק"ז]. אבל אם אתם רק משתמשים בזה כתירוץ בגלל שאתם כל-כך אוהבים את 'עגל הזהב' – אז זה לא יציל אתכם.

ואני רק אומר לכם שאם אתם במקום סכנה, ואתם מבינים את זה, ואתם מרימים את עצמכם והולכים לארץ ישראל, יש לכם זכויות בשמים, וזה יכול לעזור לכם לשרוד בדרך הרבה יותר קלה. בכל אופן, אם אתם נשארים בארצותיכם רק כדי להמשיך במסיבות שלכם ['פֶּרֶשׁ חַגֵּיכֶם', מלאכי ב'] - אזי לא יהיו לכם זמנים קלים, אם אתם יהודים אמיתיים ['וּצְרַפְתִּים'].

אני רוצה לומר שוב. זו הצורה, זו הדרך שזה עובד:כל היהודים האמיתיים ינצלו, בעזרת ה' [יחזקאל מ' כ"ח. עמוס ט': 'וְלֹא יִפּוֹל צְרוֹר אָרֶץ', ע"ש]. בכל אופן, אלו שהם רחוקים - יסבלו הרבה יותר מאלו שהם קרובים. 'רחוקים' זה אומר רחוקים מה', 'קרובים' זה אומר קרובים אל ה' [ישעיהו נ"ז י"ט].

אתם יכולים להיות בקצה העולם ובכל זאת תילקחו ותובאו אל בית-המקדש [דברים ל': 'מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ'. 'וּבָאוּ הָאוֹבְדִים', ר' סוף ישעיהו: 'וְהֵבִיאוּ אֶת אַחֵיכֶם...'], אבל אתם גם יכולים להיות בירושלים, ליד הר-הבית [ישעיה כ"ה ו'], ולהיות ערב-רב, ואף פעם לא תגיעו [עמוס ה' י"ח].

אני רק אומר לכם שזה יהיה יותר קל כאן [סוף ספר יואל], ואם יש לכם את היכולת - אני מתחנן אליכם: תקומו ותעזבו! 


ישעיה ד' ג':

וְהָיָה הַנִּשְׁאָר בְּצִיּוֹן וְהַנּוֹתָר בִּירוּשָׁלִַם קָדוֹשׁ יֵאָמֶר לוֹ כָּל הַכָּתוּב לַחַיִּים בִּירוּשָׁלִָם:

 

עובדיה א' י"ז:

וּבְהַר צִיּוֹן תִּהְיֶה פְלֵיטָה וְהָיָה קֹדֶשׁ וְיָרְשׁוּ בֵּית יַעֲקֹב אֵת מוֹרָשֵׁיהֶם:

 

יואל ג' ה':

וְהָיָה כֹּל אֲשֶׁר יִקְרָא בְּשֵׁם ה' יִמָּלֵט, כִּי בְּהַר-צִיּוֹן וּבִירוּשָׁלַם תִּהְיֶה פְלֵיטָה כַּאֲשֶׁר אָמַר ה', וּבַשְׂרִידִים אֲשֶׁר ה' קֹרֵא:

 

יואל פרק ד':

(טז) וַה' מִצִּיּוֹן יִשְׁאָג וּמִירוּשָׁלִַם יִתֵּן קוֹלוֹ וְרָעֲשׁוּ שָׁמַיִם וָאָרֶץ, וַה' מַחֲסֶה לְעַמּוֹ וּמָעוֹז לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל:

(יז) וִידַעְתֶּם כִּי אֲנִי ה' אֱלֹדֵיכֶם שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן הַר קָדְשִׁי, וְהָיְתָה יְרוּשָׁלִַם קֹדֶשׁ וְזָרִים לֹא יַעַבְרוּ בָהּ עוֹד:

(יח) וְהָיָה בַיּוֹם הַהוּא יִטְּפוּ הֶהָרִים עָסִיס וְהַגְּבָעוֹת תֵּלַכְנָה חָלָב וְכָל אֲפִיקֵי יְהוּדָה יֵלְכוּ מָיִם, וּמַעְיָן מִבֵּית ה' יֵצֵא וְהִשְׁקָה אֶת נַחַל הַשִּׁטִּים:

(יט) מִצְרַיִם לִשְׁמָמָה תִהְיֶה וֶאֱדוֹם לְמִדְבַּר שְׁמָמָה תִּהְיֶה, מֵחֲמַס בְּנֵי יְהוּדָה אֲשֶׁר שָׁפְכוּ דָם נָקִיא בְּאַרְצָם:

(כ) וִיהוּדָה לְעוֹלָם תֵּשֵׁב וִירוּשָׁלִַם לְדוֹר וָדוֹר:

(כא) וְנִקֵּיתִי דָּמָם לֹא נִקֵּיתִי, וַה' שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן:

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 7812371 פעמים
היום - 05/03/24