הגאולה - סידרה ב' (6), פרקים 17, 18, 19

סידרה ב', פרקים 17 עד 19


חלק 17:

מִי לַה' אֵלַי !!!

ט"ו כסלו תשע"ד


 בחודש הקרוב אנו נבין עד כמה נחוצה הקריאה הזאת עבורנו: 'מי לה' אלי'!!! [שמות ל"ב כ"ו. דברים ל"ג ט']. חסר לנו רק את האיש שיאמר זאת. בשנים עברו, כאשר היוונים ימ"ש ניסו להרוס את הדת שלנו, את האידישקייט - המצב כל כך התדרדר עד אשר מתתיהו כהן-גדול לא יכול היה יותר לסבול זאת. אפילו שהיו עמו רק מתי-מעט עוזרים שהתנדבו לפעול עמו [רש"י פר' וזאת הברכה שם] – הוא קרא: 'מי לה' אלי!'. וכעת שוב, אנחנו נתונים תחת שלטונם של הרשעים, של היוונים, האֱדוֹמִים.

בכל העולם הם שולטים [איוב ט' כ"ד: 'אֶרֶץ נִתְּנָה בְּיַד רָשָׁע'], וגם כאן בארץ-ישראל הם שולטים. אבל אנחנו לא כל כך שמים לב לזה. לא החרדים ולא החילונים. אנחנו מאפשרים לזה לחלוף לידינו בלי לקלוט בכלל שאנחנו במצב סכנה איום ונורא [ר' ישעיה כ"ט י'].

הציונים הראשונים, יצרו את מדינת ישראל, עיצבו אותה, בנו אותה והפעילו אותה עם רשות מה', כמובן [רבנו גרשום מאור הגולה, תמיד לב.]. מדינת ישראל נבנתה כמלחמה ישירה נגד הקדוש ברוך הוא [ישעיה ס"ה ג': 'הָעָם הַמַכְעִיסִים אוֹתִי עַל פָּנַי תָּמִיד']. לא נגד הערבים. נגד הקב"ה! המייסדים של מה שמכונה "מדינת-ישראל" היו "ערב-רב" שרצו להוכיח שהם יכולים, חס ושלום, להיות יותר חזקים מהקב"ה [ר' מלבי"ם חבקוק ב' ד']. זה דומה ממש לדור הפלגה, אלו שבנו את מגדל-בבל כמלחמה ישירה נגד הקב"ה ['וְרֹאשֹׁו בַּשָּׁמָיִם', סנהדרין ק"ט.]. היתה להם את המחשבה הפרועה שכאילו יש להם יכולת לנצח נגד הקב"ה, ומה שאנחנו רואים עכשיו זה בסך-הכל המשך מוזר של הרעיונות המטורפים הללו [יחזקאל ל"ח י' ע"ש רש"י, נחום א' י"א, ע"ש].

האנשים שמאחורי הרעיון השיקרי הזה מפוזרים בכל העולם ['וּמִשָּׁם הֱפִיצָם ה' עַל פְּנֵי כָּל הָאָרֶץ'. נח פי"א]. לאחר מאות שנים של תיכנון ומזימה - כעת מהדקים הם את הלולאה, את החבל, מסביב כל עמי העולם ['אַל תִּתֵּן ה' מַאֲוַיֵּי רָשָע', תהלים ק"מ, מגילה ו. ע"ש. חבקוק א' ט"ו] כמו גם מסביב העם היהודי.

אבל הרשעים האלו מעוניינים דוקא ליצור דת עולמית חדשה, דת חדשה שתקיף את כל העולם. והדת הזאת תהיה קוקטייל-'מישמאש' של דברים, אך בסופו של דבר זה יהיה כמו היונים: עבודה זרה [כמעשה חנה וז' בניה, וכן ביוסיפון].

הציונים שבנו את המקום הזה, את המדינת-ישראל הזו, חפצו להיות כמו כל הארצות האחרות בעולם ['כְּכָל הַגּוֹיִים בֵּית יִשְׂרָאֵל', יחזקאל כ', ע"ש]. הם רצו להיות חלק מהאימפריה הרומאית [יחזקאל פרק כ"ג]. וכעת אחרי כל השנים האלו – הם הגשימו את מטרתם הגדולה! כעת הם בהחלט חלק של האימפריה הרומאית! [הושע ב' ז']

וההוכחה ל'תבשיל' הזה - זו העובדה שמדינת ישראל, ללא כל בעיה, מעבירה לרשות הכנסיה הקתולית את השליטה על קבר אדוננו דוד המלך, אביו של משיח צדקנו [מזמור פ"ט ועוד. ברכות ההפטרה. חלק צ"ח:] זהו אקט בלתי יאומן של מלחמה גלויה וברורה נגד הקדוש ברוך הוא. אבל זה לא רק זה. זה גם כל החוקים שהועברו לאחרונה בארץ ישראל. הם כולם עוצבו בכדי "לדלל" את האידישקייט שלנו ['אֲשֶׁר קָרְךָ' – 'ציננך'], או לסלק את זה בכלל מאיתנו ['לְהַעֲבִירָם מֵחוּקֵי רְצוֹנֶךָ']. בין אם זה מדובר בברית-מילה, או כל מנהג ודין בעל מסורת יהודית ['כִּי דְבַר ה' בָּזָ"ה, אֶת מִצְוָתוֹ הֵפַר'. פר' שלח י"ד]. יש להם את עזות הפנים, את החוצפה לחדור אל תוך המנהגים שלנו ביד רמה ולנסות להוציא אותם אל מחוץ לחוק. ואנחנו יודעים שהם אלו שעומדים מאחרי ארגון 'נשות הכותל' [מזמור ע"ד]. הם גם אלו שעומדים מאחורי כל הפעילויות הלוחמניות נגד האידישקייט. ['עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ', מזמור קל"ז].

הצבא הישראלי מלא גויים שבקלות יכולים להיות גייס חמישי. חיי היומיום שלנו מלאים ברעיונות שלקוחים מדרכי הגויים [ירמיהו סו"פ י"ג].

הישראלים מסתכלים על צה"ל כ'מצילה של המדינה' ['שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה'. תהלים ל"ג]. השקפה זו היא מלחמה כנגד הקדוש ברוך הוא [ר' הדה"א עמ' ט"ו]. ההיפך: מצד אחד, צה"ל הוא מתואר כשומר-המדינה ['אִינּוּן חָרוּבֵי קַרְתָּא', ילקו"ש ירמיהו ט' רפ"ב], ומאידך גיסא, אם אנחנו מסתכלים על כל המלחמות מאז שהמדינה קמה, הן נוצחו רק על ידי ניסים שצה"ל אינו יכול בכלל לחולל ['וּמִלְחָמוֹת אֲנִי עָשִׂיתִי', ע"ז ג.].

לכן, אני מוכרח לומר לכם כעת, שאנחנו נכנסים לעידן חדש שהוא יהיה הרבה יותר קשה ומפחיד. אנחנו, היהודים, איפשרנו ליוונים, להלניסטים, לקחת מאיתנו את היהדות, ונותרנו לבד. ה' לקח מאיתנו את הרבנים הגדולים ביותר, את החשובים שבגדולי הדור, ונותרנו עם רק מעט צדיקים [ירמיהו ב' ל': 'אָכְלָה חַרְבְּכֶם נְבִיאֵיכֶם כְּאַרְיֵה מַשְׁחִית']. בכל אופן זה אינו מספיק בכדי לאפשר לעם-ישראל לצאת מן הבלאגן הזה [בראשית י"ט]. אנחנו יתומים [ר' פרק 12 בסידרה זו], אבל עכשיו אנחנו אפילו עוד יותר יתומים, מפני שה' כעת מסלק מאיתנו גם את הצדיקים הגדולים שלנו מימי קדם ['כּוּלְהוּ דְמִיכִין', מתפי' 'פתח אליהו', הק' תיקוה"ז]. אם התכנית לקחת מעם ישראל את קבר דוד המלך תצליח, חלילה – וזה נראה שגם מקומות-קדושים נוספים אחרים עומדים להימסר לגויים, הרי שאנחנו נהיה בחושך מוחלט, בהעדר מוחלט של הדרכה בעולם מבולבל זה ['זכות אבות'. עי' בענין זה שבת נה. ושם ל., ועי' פסי"ר פכ"ו].

אני צעיר מעט בכדי לזכור, אך כאשר הכותל הושב לידים יהודיות ב-1967, הבכיות של כל יהודי אמיתי היו קורעות לב. הידיעה שכעת יש לעם ישראל מקום שהוא יכול לבוא ולבכות ולשפוך את הלב לקדוש ברוך הוא ולהרגיש את נוכחותו ['שִׁפְכִי כַּמַּיִם לִבֵּךְ נוֹכַח פְּנֵי ה'. איכה ב'] – חוללה התרוממות רוח, התרגשות ענקית עבור כל היהודים בכל מקום. אבל כעת הכל השתנה. השינויים שבוצעו בכותל ובסביבותיו מעבירים צמרמורת בגבי, זה גורם לי לבכות מרוב כאב, מפני שיש לזה את הטעם, את הריח, את ההרגשה של כנסיה. יש כאן את התחושה של אתיאסטים, של אנשים שבכלל לא מאמינים.

ולכן, יהודי אמיתי שמרגיש כזה דבר אין לו ברירה רק להתיישב ולבכות. תלכו לקבר רחל או לרשב"י (מירון), יש לכם את ההרגשה, את התחושה הקרירה של בלתי-מאמינים. יש שם מאות אולי אלפים לא-יהודים שמתקהלים במקומות האלה [ירמיהו ז' ב': 'הַמְעָרַת פָּרִיצִים הָיָה הַבַּיִת הַזֶּה?]. והיכן אנחנו? אנחנו אין לנו רשות לחלק כל סוג של תפילות או דברי חיזוק או לבקש צדקה. לא מאפשרים לנו להרגיש, לחוש את הצדיקים שלנו [ר' לשונות תפילת הרח"ו על גלות השכינה].

מאמע-רחל! להיכן הלכת מאתנו?! אנחנו כבר לא יכולים להרגיש אותך! היכן היא השכינה שאמרו לנו שלעולם איננה סרה מן הכותל?! [שיה"ש ב' ט'] היא שם. אבל זה כל כך קשה לנו להתרכז כאשר אלפים על אלפים של כל מיני סוגים של אנשים מתגודדים שמה, עם נשים שאינם בצניעות כלל, ואנשים שמבזיקים במצלמותיהם מכל הכיוונים, וכמובן 'נשות הכותל' שבאות להתריס ישירות נגד הקב"ה. האם ה' יאפשר להם לחלל את מקום קדשו ולעשות מה שהם רואים לנכון במח הקטן שלהם?! ['מִי בִקֵּשׁ זֹאת מִיֶּדְכֶם רְמוֹס חֲצֵרָי'. הפטרת חזון].

עם ישראל! אם אתה לא מרגיש את זה, אזי אני תוהה על שרשיכם. אם אתם לא חשים את זה, תלכו לקברי הצדיקים, תלכו למאמע-רחל, תלכו לכותל, תלכו לקבר דוד המלך, ולכל המקומות האחרים שהיוונים פלשו בתוכם ['וַיִּרָשׁוּהָ עוֹבְדֵי זָרִים', תפילת נחם], ותגידו לי מה אתם מרגישים. אם אתה לא מרגיש כלום, אם אתה חושב שהסדר החדש בכל המקומות האלה זה יפה וזה מצויין, אז אני רק יכול לכופף את ראשי ולומר שהחמצת את ההזדמנות, פיספסת. אתה לא יכול להיות יהודי. זה לא יתכן שיש לך נשמה יהודית. אם אתה הולך למקומות האלה ואתה כן חש את הבדידות, את האוירה הקרירה, את ההרגשה של אבדן גדול – אם כן אני בטוח שהנשמה שלך היתה בהר סיני. [ניצבים סו"פ כ"ט].

זוהי הבחירה. זהו הבירור [ר' חלק 16 בסידרה]. ה'יוונים' רוצים לשבת כאן בארץ ישראל ['אֲשֶׁר אָמְרוּ נִירְשָׁה לָנוּ אֵת נְאוֹת אֱלֹקִים' – תהלים פ"ג, ר' צפניה ג' י"א]. הם רוצים לשלוט על העולם מתוך ארץ ישראל! הם רוצים לתפוס את מקומו של השם, חס ושלום [ערש"י סו"פ בשלח]. כמובן שהם אינם יכולים לעשות זאת, והם כה טפשים במחשבה הזאת, ברעיון השגעוני שלהם שריבונו של העולם, השליט בעולמו, יאפשר להם, לעלובים אלו להרוס את העולם בעצמם. לא! זה לא יקרה. ה' יהרוס חלק גדול של העולם וגם אותם ביחד עם זה. אבל עם ישראל וארץ ישראל יישארו [עובדיה א' י"ז], ואילו הם ייעלמו מן הקיום ['אָבְדוּ גוֹיִים מֵאַרְצוֹ', מזמור ט', ע"ש].

אנחנו מגיעים לנקודת המבחן שבה כל יהודי-אמיתי יצטרך להיצמד לאידישקייט שלו בכדי לשרוד [יואל ג' ה': 'וּבַשְּׂרִידִים אֲשֶׁר ה' קוֹרֵא' ע"ש במפ']. ואנחנו עומדים להיות מותקפים, לא כל כך על ידי פצצות ח"ו, אלא בזאת שינסו לגרום לנו לעזוב את התורה שלנו. הם עומדים להסוות את מאמציהם בעזרת תיאורים ציוריים ביותר עד כמה הדרך שלנו לעשות דברים זה 'לא-כל-כך הומניסטי' בחיים, אבל מי שנופל בזה לא יצא! הם לא כל כך עומדים להרשות לנו לעשות מה שאנחנו יודעים לנכון, ולכן כאשר משיח מתגלה וקורא: "מי לה' אלי" - אנחנו נדע אחרי מי ללכת.

שוב ושוב אני אומר את אותם הדברים: [עי' תרגום עה"פ 'קוֹל דּוֹדִי דוֹפֵק', שיה"ש פ"ב] בבקשה, בבקשה תשובו אל האמת! בבקשה, בבקשה תחזרו אל השם! בבקשה, בבקשה, אל תוותרו על הדבר היחיד בעולם שיש לו איזושהי משמעות, וזהו: הקשר שלנו עם הקדוש ברוך הוא [רמב"ם הל' מזוזה ספ"ו]. אנחנו הכלה שלו, והוא החתן שלנו ['אִתִּי מִלְּבָנוֹן כַּלָּה...', שיר השירים. ועי' זוה"ק ויקרא ו: כה"ע]. אנחנו נהיה אחד איתו ['פתח אליהו'], וכעת זוהי ההזדמנות שלנו להראות לו כמה איכפת לנו, כמה שאנחנו רוצים, עד כמה אנחנו צריכים אותו, עד כמה אנחנו מוכנים להקריב רק בשביל לעשות את רצונו. ואז משיח יתגלה, ואנחנו ניכנס אל העולם החדש, לא ה'סדר העולמי החדש', אלא לעולם החדש ['הַשָּׁמַיִם הַחֲדָשִׁים', ישעיה ס"ו. 'וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה', מפרק 'ברכי נפשי'. וכן בקדיש לסיום מסכת: 'בְּעָלְמָא דְהוּא עָתִיד לְאִיתְחַדְתָּא'. עי' חלק צב: צז:], לעולם הגבוה יותר ['עַד עוֹלְמֵי עַד'. מלבי"ם על מזמורי קבלת שבת] שה' יצר עבורנו.

'מי להשם אלי'! מסירות נפש! עלינו להקריב את עצמנו בכדי לשרוד ולחיות [דברים ל' ב' וברמב"ן. 'אִם חוֹמָה הִיא', שיה"ש ח'].

סבא-רבא שלי ידע טוב-מאד שהיוונות השתלטה ['טָבַעְתִּי בִּיוֵן מְצוּלָה', ערש"י תהלים ר"פ ס"ט]. הוא ידע טוב מאד שהגשמיות של העולם הזה - לא צריך להיות לה שום קשר עם העולם היהודי, והוא הבין שזה הוריד מאד את היהודים, במיוחד באמריקה ['וַיִשְׁמַן וַיִבְעָט', עי' ספורנו האזינו. שבת קמז:, ספר שירי משכיל כלל ד' בהרחבה]. הוא ידע שזה חלק של תכנית אלוקית להפריד את הנשמות היהודיות האמיתיות מהאנשים שאין הם נשמה יהודית אמיתית ['דור שכולו זכאי – כולו חייב'. חלק צח.].

הוא ידע שחורבנו של העולם באופן כמעט מוחלט על אומותיו תצמיח את האידישקייט הפורחת ביותר. זה מה שסבא-רבא שלי ידע טוב מאד. ובמשך חייו הוא ניסה והשתדל להביא יהודים להבין שהגשמיות, שזה כולל את כל הדברים שעגל הזהב מייצג – היא הניגוד המוחלט של רצון השם ית'. וזה מה שהורס את האנושות, וגם את היהודים. [קד"ד 12, ור' בית אלוקים להמבי"ט סוף ש' התשובה].

וכעת שוב, במבט ממרומים, מהמקום שלו בשמים, הוא יכול לראות את המתרחש. הוא יכול לראות איך הקהילה-החרדית נלחמת אחד-עם-השני. יש להם כך הרבה קונפליקטים שזה כמעט בלתי-אפשרי להמשיך הלאה להיות יהודי. היוונים וההלניסטים, אלה המתייונים שהולכים איתם ['מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִיבַיִךְ מִמֵּךְ יֵצֵאוּ', הפ' עקב. עי' חלק צז.] – מנסים לדלל את האידישקייט, שזה אומר להרוס את היהדות. והסבא-רבא שלי יודע ברור שזה אומר שאנחנו מאד קרובים אל הגאולה.

ישנם הרבה נוסחאות כמה יהודים ישרדו [פרשת בלק: 'אוֹי מִי יִחְיֶה...', גמ' חלק קי"א. חסד לאברהם מ"ג נכ"ב, ר' מלכים א' י"ט י"ח]. אני הולך עם הדעה שסוברת שרק הנשמות שהיו בהר-סיני ישארו [ר' דברי הזוה"ק נשא דף קכ"ה: כה"ע, גמ' שבת פח. עה"פ 'ושמחת עולם על ראשם', ועי' גם דברי הסמ"ק על מצות 'אנכי ד' אלוקיך', הביאו באור יחזקאל ג' מאמר 'אמונת הגאולה'], מלבד מעט גויים [חלק קה.]. ולכן אני מאמין שמתי מעט יישארו וישרדו [ישעיה ד' ג', ע"ס מעייני הישועה לאברבנאל מי"א ת"י]. אבל מי שישרוד - הוא יהיה הבסיס ['כַּעֲבוֹר סוּפָה וְאֵין רָשָׁע, וְצַדִּיק יְסוֹד עוֹלָם'. משלי י' כ"ה], הבסיס לעולם החדש והמושלם שלנו, עולם שבו לא יהיו לא יצר הרע, לא שטן ולא מלאך-המוות [ר' ב"ב ט"ז., סוכה נב. זכריה ב'].

זהו מסר למשפחה שלנו ולכל יהודי. הסבא-רבא שלנו רוצה, מבקש מכל המשפחה להתבונן אל תוך הלב ואל תוך הנשמה, ולהוציא את כל הגשמיות, ולזכור מה ה' שואל מאיתנו [דברים י']. הוא רוצה מאיתנו שנהיה קרובים אליו [שמות כ"ב: 'וְאַנְשֵׁי-קוֹדֶשׁ תִּהְיוּן לִי', ור' ר"פ קדושים]. ואיך להיות קרובים אליו? בכדי להיות קרובים אליו עלינו להתפטר מכל המטען המיותר. וזה אומר מכל תחושות השקר ['וּמַלְתֶּם אֵת עָרְלַת לְבַבְכֶם', דברים י' ט"ז, ע"ש באבן עזרא], כל התשוקות הבלתי-נכונות [רמב"ם הל' תשובה פ"ז ה"ג], כל הגשמיות האסורה [שזה ענינו של עגה"ז, ר' קד"ד 56], ואפילו הגשמיות המותרת אבל שמפריעה לנו בדרכנו [ר' לקו"א תניא פכ"ז]. אנחנו מוכרחים להפוך את עצמנו ולהיות רוחניים [חלק צב:], ואנחנו מוכרחים להתקרב לה'. בין שאנו לומדים [ברכת 'אהבת עולם'] או מתפללים [תענית ב.] או עושים חסד ['הדבק במדותיו'] – עלינו לעשות משהו רוחני שיסלק מהמוח, מהקיום שלנו ומהלבבות שלנו את 'עגל הזהב' ['אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְווֹתָיו'. פר' ציצית במדבר ט"ו מ', ור' שמות סופכ"ט. יסושע"ה שעה"כ פ"ג].

הרבה ממה שאמרתי כאן – כבר אמרתי בעבר. אך ברגע שקראתם והתבוננתם במילים שלי [שע"ת לר"י שער ב', סכ"ו], אם לקחתם אותם לתשומת לבכם, אם ניסיתם בפועל להפריד את עצמכם מעגל-הזהב ומעולם השקרים – אזי האמת תשנה אתכם ואת כל העולם [יומא פו:], ואנחנו, עם ישראל, נהיה בע"ה מוכנים לקבל משיח-צדקנו.

 


 

חלק 18:

המציאות האמיתית היחידה

כ"ה כסלו, חנוכה תשע"ד


 

אמא, אתם בטח סבורים ששום דבר משמעותי לא מתרחש בעולם? נכון? אבל דברים כן מתרחשים. למלא כל העין.

הרשעים בכל-מקום מתחזקים יותר ויותר בכל יום, ובכל יום יוצאים לפועל חוקים מפחידים חדשים בכל העולם, כולל במדינת ישראל. ישנם חוקים שהם במיוחד נגד היהודים, וישנם חוקים שהם נגד האנושות כמכלול [תנדא"ז רפי"ג]. הרוע הפך פראי, וממלא כל סדק וכל חור בעולם.

ישנם כמה גויים, וכמה יהודים, שרואים את האמת, ומתלוננים, ואומרים את הדעה שלהם, ומנסים להלחם ברוע הענקי הזה. אבל רוב העולם מתחיל ליהנות משיטות הרֶשַע הללו [משלי ב' י"ד]. והם לא מעוניינים בכלל להילחם בזה, לכן אני מאד עצוב.

כאן, בארץ ישראל, אנחנו נכנסים לתקופה של חורבן מוחלט של המבנה של מדינת-ישראל. ולא בפצצות אלא על ידי העימות שבין הנוכל עם הבאנדיט אשר הוא חלק של המאפיה הליגאלית או שבין המרצח עם עמיתו היושב במשרתו הציבורית [יחזקאל כ"ב כ"ז, ור' הפטרת חזון].

ומהצד השני - יש לנו את הקהילה החרדית, שהם עסוקים במריבות אחד-נגד-השני בשם "עגל-הזהב-הקדוש" [מיכה ג' ה'], אשר בשילוב הלשון הרע האכזרי, שלעיתים מלווה גם באלימות פיזית ורגשית, כל זה גם כן מפורר והורס את הקהילה שהיתה קדושה בעבר [ר' רש"י עה"פ 'נַפְשִׁי שָׂמַתְנִי', שיה"ש ו', ובגמ' סו"פ מרובה].

ארצות כמו בלגיה העבירו חוקים איומים. החוק האחרון שנוצר קובע שכל אדם שאובחן כבעל מחלה סופנית יכול לבחור להיות מומת [משלי י"ב י': 'וְרַחֲמֵי רְשָׁעִים אַכְזָרִי'], כך שלא יצטרכו לעמוד מול סבל. וכמו כן הרבה חוקים הועברו בכל העולם, המתירים באופן חוקי את כל התשוקות ואת חוסר המוסריות של הדגנרטים שמנסים לשלוט על העולם ['כִּי מִגֶּפֶן סְדוֹם גַּפְנָם', האזינו].

ובזאת – הם כעת בעמדת מלחמה ישירה עם הקדוש ברוך הוא [תהלים פ"ט: 'אֲשֶׁר חֵרְפוּ אוֹיְבֶיךָ']. הם מנסים להרוס את הקדושה, חס ושלום, להעלות על נס את הכיוון העקום של האנשים הרעים ['בֵּית וַעַד יִהְיֶה לִזְנוּת', סוף סוטה. עי' ספר חרדים פס"ו ספ"ח עה"פ 'וּכְסִילִים מֵרִים קָלוֹן'], דרך המבוססת על תשוקות, אהבת אלימות ורצח [כענין בעל פעור. ור' סנהדרין נח. ושם פב.].

מאמי, המצב הזה עומד להתפוצץ. זה חייב להתפוצץ. רוב האנשים בעולם הפכו יצורים מטורפים פראיים [איוב י"א: 'עַיִר פֶּרֶא אָדָם יִוָּלֵד']. כאשר אתה מאפשר להם להשתחרר, אם נתת להם את הרשות - הם מסוגלים לפעולות-אלימות הכי נוראות [אבות ג' ב']. כמו לדוגמא מה שקורה בסוריה.

העולם על סף התרסקות מוחלטת [ישעיהו סופכ"ד]. וכאשר זה יקרה – תהיה אלימות קשה בכל מקום בצורה הגרועה ביותר. אין שום דבר שהאנושות יכולה לעשות בכדי לעצור את זה. גם צבאות מצויידים היטב – אינן מסוגלים לעצור מצב חוסר-חוק שכזה. ואפילו תפילה רצינית לא יכולה לעצור זאת, מפני שאנחנו מגיעים לרגע האחרון של הפזורה, של הגלות, וכעת כל האנושות נשפטת. [סוף מלאכי, סוף ישעיהו]. אך בעוד שתפילה רצינית ותשובה לא תוכל אמנם לעזור להציל את העולם בשלמותו [יחזקאל ז'], אך תפילה שכזו בהחלט יכולה לעזור לנשמות יהודיות אמיתיות שהיו בהר-סיני (וגויים צדיקים) - לעבור את התקופה הכל כך קשה הזו בדרך קלה יותר, ולזכות לקבל משיח צדקנו ['אִם תִּבְעָיוּן בְּעָיוּ'. ישעיה כ"א י"ב].

לכן, מאמי, אנחנו על סף תקופה קשה ונוראה ['בְּחַגְוֵי הַסֶּלַע']. ורק הקשר שלנו עם הקב"ה יכול להציל אותנו. הוא אחד ושמו אחד [סוף 'עלינו לשבח']. ולהיות חלק של אחדות זו – זהו הדבר שחייב להיות מטרתינו בחיים [ס' מסילת ישרים], מפני שזוהי מציאות-הקיום האמיתית היחידה. [רמב"ם הל' יסוה"ת, והל' מזוזה סו"פ ו', ס' דרך ה' לרמח"ל ח"א פ"א]. 

 


חלק 19:

שנאתו היוקדת של עשיו ליעקב

א' טבת, נר ו' דחנוכה תשע"ד


 אוי, מאמי, מאמי, מה אני יכול לומר? אני חש שהכל נסגר עלינו ['הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי', תהלים קמ"ב], אני מרגיש שאנחנו כמו שנמצאים ברוסיה, ברוסיה הקומוניסטית. אני מרגיש שאירופה, רוסיה הקומוניסטית, וסין הקומוניסטית בולעים את העולם [משלי א' י"ב-י"ד] ומנהלים מלחמה גדולה נגד הקדוש ברוך הוא. ברור לחלוטין ללא כל ספק שהרשעים של היום שמנסים להשתלט על העולם - הינם אותם היוונים שבעבר שלטו על העולם, או על רוב העולם.

רומא הגיעה לאחר יון, אבל היא היתה ההמשך הברור של התרבות היוונית [דניאל פרק ב', ועי' גיטין פ.], הגישה היוונית לחיים. אין ספק שכל אלו הנבלים של ההיסטוריה - הם כולם נמצאים כאן עכשיו [קהלת ח' י': 'וּבְכֵן רָאִיתִי רְשָׁעִים קְבֻרִים וָבָאוּ...', שם א' ט', דניאל פי"ב ב']. הם כולם אותם הרשעים שרצו למחוק את שני בתי-המקדש ['שפשטו ידיהם בזבול', עי' ר"ה יז.], שרצו למחוק את הדת היהודית, ושחפצו להרוס את הקשר שלנו עם הקב"ה ['וְחוֹשֶׁךְ עַל פְּנֵי תְּהוֹם', פסי"ר פל"ג ע"ש]. ולרוע המזל, יש לנו גם את המתיוונים, ההלניסטים כאן איתנו היום.

כל יהודי נמצא בסכנה נוראה, כי כבר נחלשנו על ידי העבודה זרה שבצורתו של 'עגל הזהב', המטריאליזם, החומריות. שקענו נמוך מאד בלי להרגיש בכלל איך שזה קורה לנו [ע' שבת קמז: 'מיא דדיומסית כו']. הפכנו כה שבויים בקסם המטריאליזם עד ששכחנו שזה מפריד אותנו ממקור חיינו, מהתורה שהיא החיים בעצמם [ברכת 'אהבת עולם']. זה מנתק אותנו מקדוש ברוך הוא, ה' ישמור. והפולחן הזה של עגל הזהב, הגשמיות, המטריאליזם, לקח לו כמה-מאות-שנים כדי לעשות את העבודה המלוכלכת שלו. כעת, בכל אופן, לא רק החילונים מעורבים כה עמוק בצורה זו של הפולחן האלילי, אלא אפילו החרדים במקרים רבים מעורבים בסוג זה של עבודה זרה זו [בהרחבה: ס' דניאל2 עמ' 227]. ישנם שומרי-שבת שמוכנים למכור את נשמתם עבור הגשמיות [ר' ביהגר"א משלי ב' י"ח], מפני שלאחר שהם התרגלו לעינוגי החיים שמספקים אך ורק את הצרכים הגשמיים, ולאחר שהם התבלבלו עם כל הפילוסופיה והפסיכולוגיה וכו', שזה רק נותן הצדקה לדרך החיים החומרנית ['אָכוֹל וְשָׁתוֹ כִּי מָחָר נָמוּת'], אזי הם אבודים ['עִיר סִיחוֹן', ב"ב עד:, ר' מס"י פ"א]. אלו היהודים משחקים היישר לידיהם של היוונים, הרומאים, עשיו [יואל ד' ג'-ו'].

ואפילו בארץ ישראל - אנחנו בקרוב נראה חיילים זרים על אדמתנו, ה' ישמור. הם יהיו כאן, והם עומדים לשלוט עלינו. בעצם הם כבר שולטים עלינו, אבל הם עושים זאת דרך אלו המכונים 'יהודים' שמנהלים את המדינה, "מדינת ישראל" [כ"ח: 'אנשי לצון אשר בירושלים' ע"ש כה"ע, ובזוהר מכונים: 'פְּרִיצִין יְהוּדָאִין', עי' זוה"ק שמות ז. כה"ע]. היו רבנים שצפו שזה יקרה עוד לפני שמדינת ישראל נוצרה בכלל [הדה"א עמ' ר"ח]. וכעת זה קורה בבירור.

קבר דוד המלך - הוא כבר נמצא בידים של הכנסיה הקתולית. מדוע הם רוצים את זה? כולם מחכים למשיח: הנוצרים, המוסלמים, והיהודים. הכנסיה הקתולית היא האימפריה הרומאית. הכנסיה הקתולית נולדה מקבוצה קטנה של נוצרים שחדלו להיות יהודים, וחיו ברומא. ואלו שתי הדתות - האלילות הרומאית והדת הנוצרית, אוחדו כדת חדשה שהפכה להיות הדת הרשמית של רומא תחת האימפרטור קונסטנטין, דת שהיה על כל אזרח רומאי לקבל. בתקופה ההיא כאשר כל אדם החזיק ב'געטשקע' (פסיל) אחר - זה היה קשה לאימפרטור לארגן את העם שלו תחת דגל אחד. אז לכן הוא לקח קצת מזה וקצת משם [ישעיהו מ"א: 'אֹמֵר לַדֶּבֶק טוֹב הוּא...' ע"ש]- ועיצב דת חדשה שנקראת 'נצרות', שאנחנו מכירים כיום כ'הכנסיה הקתולית', אך זה היה תמיד מבוסס על עבודה זרה [עי' מלבי"ם שם מ"ג י'].

ומדוע שהכנסיה תרצה את קבר-דוד-המלך? מפני שדוד המלך הוא אביו של משיח [מזמור פ"ט, קל"ב], והם רוצים לשלוט על העולם מתחת לדת-הקוקטייל שלהם שתעזור להם לשלוט על העם יותר בקלות, ולכן הם בודאי ינסו לעשות את המשיח שלהם, חס ושלום.

ישנם מספר חדרים למעלה מעל קבר דוד המלך שהם בודאי עומדים להפוך להיות כנסיה, ה' יצילנו. מי יכול לעצור אותם? מי רוצה לעצור אותם? וזה לא רק אני שאומר זאת. זה ידוע! זה היה בעיתונים. זה לא סוד! האפיפיור לא שומר זאת בסוד. וזה לא רק את "קבר דוד המלך" שהם רוצים. זה ישפיע גם על כל אחד מהמקומות-הקדושים שלנו, מפני שהם מעוניינים לשלוט על היהודים. ומאחר שהבסיס של כל האמת בא מהדת היהודית, והם לא יכולים לשלוט על היהודים אשר עד לנקודה זו בהיסטוריה, ברוך ה', שרדו את כל הרשעים שחיו אי פעם בעולם ['וְהִיא שֶׁעָמְדָה...'], מבלי לנטרל חס ושלום את התורה שלהם ואת המקומות הקדושים שלהם שנותנים ליהודים את הכח הרוחני להחזיק איתן כנגד כל הנסיונות להפריד אותם מאביהם שבשמים, הקדוש ברוך הוא. ואני כבר אמרתי: החבל מתהדק. האֱדומים, העמלקים, הערב רב, רוצים לשלוט על העולם מתוך ארץ ישראל [צפניה ג' י"א]. זהו חירוף והתרסה כנגד הקדוש ברוך הוא [מלאכי ג': 'גַּם בָּחֲנוּ אֱלֹקִים...'].

מה שקורה עם איראן וכל ארצות ערב זה קומדיה מושלמת. הרומאים האלו החדירו לשם אנשים כדי לגרום לכל המהפכות הללו. בכל הארצות הם שלחו כמויות מסיביות של חיילים ונשק בצורת ערבים מורדים בכדי לערער את האיזון של כל ארצות-ערב האלו, כמו: מצרים, לוב, תימן, תוניסיה, סוריה וכו'. זהו החלק הראשון של המלחמה האחרונה [ר' מלבי"ם דניאל ב' מ"ד]. כעת אנחנו בעיצומה של המלחמה האחרונה! מלחמה זו עומדת להתפתח למלחמה הרבה יותר גדולה והרבה יותר מפחידה שלבסוף תשפיע על כל העולם [יחזקאל ל"ב, ע"ש מלבי"ם]. הסורים סובלים נורא. אבל זה כלום בהשוואה למה שעומד לקרות לעולם.

אנחנו חייבים להתבונן על מה שמתרחש ולהתייחס לזה בדרכו של רבי עקיבא [מכות כד:]. כאשר הוא ראה את השועל מתרוצץ על חורבות בית המקדש [איכה ה': 'שׁוּעָלִים הִלְּכוּ בוֹ'] – הוא שמח. מדוע הוא שמח על מראה שכזה? מפני שאם נבואה זו התממשה – הרי שגם הנבואה על בניינו המחודש של בית המקדש עומדת להתקיים, בעזרת השם. כל הדברים שקורים בעולם הם סימנים ברורים שכתובים בדברי הנבואות הקדושות [ר' אור יחזקאל ג', מאמרי הגאולה בשם הח"ח זצ"ל], ובהחלט מבשרים על ביאת המשיח.

איטליה זו רומא [ערש"י פ' תולדות כ"ז ל"ט במושב עשיו: 'זו איטליה של יון']. והוותיקן זה הלב של האימפריה הרומאית [עבודה זרה יא: מלבי"ם ישעיה ר"פ ס"ג]. זהו הרוח של עשיו בעצמו [מלבי"ם ר"ס עובדיה]. זוהי שנאתו הבוערת של עשיו ['הלכה בידוע...', רש"י פ' וישלח. פסחים ר"פ האשה: 'גפא דרומאי בהא נחתינן...', עי' ספר נבואה והשגחה ח"א מפי"ב] והקנאה שלו ביעקב אחיו ['קָשָׁה כִּשְׁאוֹל קִנְאָה...', שיה"ש ח']. אלו הם שרוצים לשלוט על העולם. הם כבר הסבו פחד רב בעולם, וגם בילבול. מעט מאד אנשים רואים את האמת [ספורנו שיה"ש ח' ח'], מפני שאנשים שהם כה קשורים לגשמיות, לחומרנות, אף פעם לא יראו את האמת. לעולם לא ['צַו לָצָו קַו לָקָו', ישעיה כ"ח, ערש"י שם]. הם ימותו כשהם עדיין צמודים לתפיסותיהם הטפשיות והמגוחכות, לשטויות השיגעוניות והרעיונות הבלתי-הגיוניות שלהם [סנהדרין סד.].

כיום העולם נשלט על ידי חולני-טירוף. הרב דסלר זצ"ל אמר שהדור הבא, שזהו הדור שלנו, יהיה לגמרי מופרע נפשית [מכתב מאליהו ח"ג עמ' 116], וזהו בדיוק איך שזה עומד כיום.

כן, מאמי, אנחנו בצרה גדולה. אבל מאחר שאנחנו רואים שהעולם הולך בדיוק לפי הנבואות – אז ברור אם כן שזה יוביל אותנו למשיח צדקנו, בעזרת ה'.

שלא תהיה לכם כל טעות. אנחנו כעת נמצאים במלחמת העולם השלישית! המלחמה הזו גדלה והולכת, ותהיה יותר ויותר מסובכת עד שהיא תתפוצץ. [ר' אבן שלמה פי"א סק"ז]

מאד קרוב לאחר מכן, יהיו הרבה גילויים לפני שהעולם יסבול את הפיצוץ הסופי שלו. אנשים יראו פתאום את השקרים הענקיים, את השקרים המופרעים שאנו מתעסקים איתם. אנחנו נגלה כמה שקרים שהיינו כה בטוחים שהם "האמת המוחלטת" שלפתע יתגלו כשקרים גמורים. כיום, רק מעט מאד אנשים יודעים עד כמה שהשקר עצום במידה שלא תאומן, אבל בקרוב - כל אחד ידע. אבל למרות זאת, אנשים רבים ילכו היישר למותם בלי לאפשר לעצמם לתפוס מה זה אמת ומה זה לא.

מאמי, אני מצטער שאני משאיר אתכם ערים מאוחר בלילה, ואני מצטער שאני בוכה בשנתי, אבל מה אני יכול לעשות? רק שתדעי, מאמי, שזה הכל מביא אותנו למשיח צדקנו. אני מאד מפחד עבור כל העולם, אבל בעיקר בשביל היהודים שלנו. עלינו להיות יותר קרובים אל ה', והוא ישמור אותנו [ישעיה פרק י"ב]. הוא יצר אותנו. הוא יגן עלינו [זכריה ט' ט"ו ושם י"ב ח'].

כיום אנחנו עומדים כבר לאחר שחיינו חיים של כמויות כה עצומות של גשמיות, של חומרנות, מסוג כזה שלא נשמע כדוגמתו בעבר. זהו עולם שלכל אדם שני יש מכונית או שבבעלותו דירה בעלת מחיר עצום. זהו עולם שבו כל אדם שני בעולם המערבי נוסע לחופשות, להפלגות נופש וכו', עולם שבו אתם אוכלים על צלחות שאתם זורקים, משתמשים בכלים שאתם זורקים, וישנם אפילו סירים שמשתמשים וזורקים. עולם שבו מושלכים כל הסוגים של פסולת בכמויות עצומות. המטריאליזם בכל העולם דילל את האידישקייט שלנו, וכעת עלינו לשלם את המחיר.

חיינו בעולם של כמות מגעילה לגמרי של חומרניות קלה להשגה. אנחנו נהיינו מפורקים ומבולבלים מזה מאד, והפכנו להיות כה תלותיים בזה, כך שאפילו יתכן שאנחנו מתפללים שלש פעמים ביום, ומניחים תפילין, ועוטרים זקן ופאות ארוכות, ולובשים חליפות שחורות, ונשותינו לבושות – פחות או יותר – בצניעות, תלוי במידת הגשמיות שהתרגלנו לה, ועדיין אנו שומרים שבת, וכן הלאה והלאה... אבל עם כל זה - האידישקייט שלנו ירדה. האידישקייט שלנו שקעה מפני שאיבדנו את הקשר שלנו עם הקדוש ברוך הוא. ישנם אנשים שעדיין יש להם את הקשר הזה, אבל הם מעטים ופזורים ['וְנִשְׁאַרְתֶּם מְתֵי מִסְפָּר', דברים ד', הדה"א פ"ד].

עלינו לחזור אל הרצון, אל הכיסופין להתפלל עם דמעות באמת [ברכות ל"ב:]. מדוע עם דמעות? מפני שהדמעות שוברות את מחיצת-הברזל שבינינו ובין הקב"ה [ברכות שם]. כאשר אנחנו שבורים ומלאי חרטה [תהלים נ"א] - זהו הרגע שאנחנו רוצים לבוא אל אבאל'ה שלנו בשמים, שיציל אותנו, שיעזור לנו ['וְאֵין לָנוּ עַל מִי לְהִשָּׁעֵן אֶלָּא עַל אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם'], זהו הרגע שאנחנו כל כך מרגישים אותו [יסושע"ה שעה"כ פ"ט, ור' שע"ת העיקר הז' בענין ההכנעה, ותרגום ר"פ בא עה"פ 'לענות מפני'].

אך ככל שאנחנו גאים ובטוחים בעצמנו, ואנו נשענים על הדוקטורים ועל הביטוח לאומי, ועל עולם הרפואה ה'מדיקאייד' והצבא האמריקני [סו"ס הושע: 'אַשּׁוּר לֹא יוֹשִׁיעֵנוּ'], או הצבא הישראלי ['עַל סוּס לֹא נִרְכַּב'] או ראש הממשלה, הנשיא או מה שלא יהיה ['וְלֹא נֹאמַר עוֹד אֱלֹהֵינוּ לְמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ'] - ולא על בורא עולם, אזי אנחנו בבעיה, בצרה גדולה.

על כל אחד לחזור לחיים פשוטים ואל הקשר שלנו עם ה'. מדוע האנשים לא מבינים שהדבר היחידי שיציל אותנו זה הקשר עם הקב"ה?! הם משקרים לנו בכל מקום! הם גונבים את הכסף שלנו מהבנקים! הם משקרים לנו על תרופות! הם מחסלים אנשים בבתי החולים! הכל שקר! ['אַנְשֵׁי דָּמִים וּמִרְמָה']

ישנה רק אמת אחת ויחידה: הקדוש ברוך הוא! [עיקרי האמונה, ברכת 'גאל ישראל' דשחרית]. זהו המגן היחידי שלנו [סוף מזמור ג']. זוהי הדרך היחידה להגיע לנצחיות [ישעיהו כ"ו ד'].

לילה טוב, מאמי, אני הולך לישון.


דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 7812376 פעמים
היום - 05/03/24