רצח הילדים שלנו

רצח הילדים שלנו

בס"ד, ירושלים, יום ד' פרשת בשלח, י"ב שבט תשע"ז, עם בנימין גולדן


אני רוצה לדבר היום על שני דברים מאד-מאד קשים שקרו פה בארץ ישראל.

הרבה אנשים שואלים אותי: נו, מה יש לי להגיד על זה, ואני לא אומר, כי זה דבר שקשה להגיד, זה פשוט שבר לי את הלב, אבל חייבים לדבר וחייבים לראות את האמת. אמא של ארבע בנות, שרפה אותן למוות ותלתה את עצמה, אמא יהודיה, משפחה חרדית. האבא נשבר, ודאי שהוא נשבר מכזאת טרגדיה. ולא הרבה זמן לאחר מכן, יהודי חרדי, יהודי חרדי עם סכין בליל שבת רצח את אשתו ואת שני הילדים, שני התינוקים שלו, וניסה להרוג שני ילדים נוספים, אורחים שהוא הזמין אותם במיוחד לסעודת-שבת. ילד אחד נרצח, והילד השני נפצע בינוני, הוא עוד חי.

האבא והאמא של הילד שנרצח היו גיבורים מעל ומעבר. האבא של הבנות נשבר לגמרי. האבא הראשון נשאר בלא כלום, בלי הילדים שלו, בלי האשה שלו, כל החיים שלו נחרבו. האב השני שהילד שלו נרצח, יש להם עוד ילדים ברוך ה', אבל בכל אופן הם היו גיבורים, והם כל הזמן דיברו שה' אוהב אותנו ואהב אותו, את הילד. הוא היה צדיק, והוא בודאי בגן עדן, וכל מה שה' עושה – זה לטובתנו, וזהו. ושואלים כל הזמן: למה זה קרה? מה ה' רוצה מאיתנו?...

אני לא יכול להגיד את כל הסיבות, אבל אחת אני כן יכול להגיד. כל אלה שנרצחו, גם הרוצחים לא היו לגמרי בשיווי-משקל נפשי, אלה הרוצחים. והנרצחים – הם היו קרבנות. אבל איזה קרבנות? הקרבנות של הדור שלנו, של החינוך שאנחנו נותנים לילדים שלנו. אנחנו הרוצחים! אנחנו רוצחים את הילדים שלנו עם כל העולם הזה, עם כל השטויות, וגם עם כל השקרים. אנחנו רוצחים את הדור שלנו. ואנחנו גם כן לא לגמרי בשיווי-משקל, כי אנחנו אוהבים להיות לא-צנועים, לא צנועות, בלבוש לא צנוע, עם פיאות ארוכות ויפות, ולהיראות כמו דוגמניות, ובעלים שנהנים שיש להם אשה כל כך יפה, ושכל כך נראית כמו איזה שיקצע (גויה).

יש לנו הרבה הרבה שטחיות בחיים שלנו, גם בארץ ישראל. פעם בארץ ישראל זה לא היה כ"כ, אבל עכשיו זה נכנס פנימה-פנימה לתוך הלבבות של עם ישראל. ויש אנשים שמשתדלים בכח להיות אחרת, בכח משתדלים לחיות את החיים שלהם אך ורק כדי לעשות את רצון ה', בלי חוגים של 'דרמה', בלי חוגים של ציור, ובמקום זה ללמוד לאפות, ולבשל, ולתפור, לדעת איך להיות אשה טובה, לגדל את הילדים לתורה, מצוות ומעשים טובים, להיות שמחה עם בעל שלומד, אפילו שהיא לא יכולה לשים הרבה אוכל על השולחן, אבל העיקר יש, את האוכל, האוכל של הנשמה יש. ואז ה' תמיד-תמיד נותן לנו את הכל. זה לא פשוט, במיוחד בימים שלנו, להיות יהודים-אמיתיים.

מארצות-הברית באה כל הגשמיות הזו, הגשמיות שרוצחת, רוצחת את הדור הבא של יהודים 'כביכול חרדים'. איך זה שילדים שהולכים לבתי-ספר חרדיים לומדים כל מיני דברים שלמעשה הם אסורים, ושהם לא מבינים שאסור לאכול ברחוב – הדבר הכי פשוט, ולא מבינים שלא צוחקים ומדברים ברחוב בקול רם. ילדות שמסתובבות ברחוב על "סקוטר", וילדים שצוחקים מנשים צנועות. 'חרדים-חרדים'. אין חרדים כבר כמעט, יש מקולקלים. יש הרבה עבירות שפעם היו אצל החילונים והגוים, לא אצל היהודים, עבירות קשות, בקדושה, בעיקר. אוי, אוי לעם ישראל! מה יהיה? אנחנו מגיעים לסוף, ואתם לא רוצים לדעת. הראש בתוך האדמה, ולא רוצים לראות. רוצים עדיין לטוס לאמריקה ולהישאר שם. חושבים שעוד יש את כל הגשמיות. אבל אמריקה עוד מעט מתקפלת ונגמרת, עם כל הגשמיות, ואנחנו נהיה בלי הגשמיות. אם יהיה לנו אוכל – אנחנו נשמח, אם יהיה לנו שתיה – אנחנו נשמח, כך בכל העולם.

אמריקה בסוֹפָהּ. אשה אחת אמרה שיש איזה מקובל באמריקה, שאינני יודע מי זה, שאמר להם לעבור מארה"ב לכותל כדי להתפלל על טראמפ... להתפלל על טראמפ?! למה להתפלל על טראמפ?! כי הוא כמו כורש!!... כמו אז בסוף גלות בבל, שקם המלך כורש בבבל והיתה להם גאולה, אז צריכים להתפלל עליו... מה?!.. איזה טמטום!... צריכים להתפלל על הגאולה! גם אז היו צריכים להתפלל על הגאולה, ולא על כורש, ועכשיו לא צריך להתפלל על טראמפ, מי זה טראמפ?!...

אנחנו עקומים. מגדלים את הילדים שלנו עקומים עם כל מיני רעיונות של גוים. הולכים לחתונות, מצלמים ומצלמים ומצלמים. מה זה עושה? זה עושה רע לבן-אדם – כל הצילום הזה. זה לא צנוע, וזה לא צריך להיות. אבל כמה מכם מבינים את זה? כמה מכם? אני לא יודע מה להגיד. הלב שלי שבור. זה הדור, הדור שלפני משיח. אתם מבזבזים את הזמן שלכם על שטויות. יש עוד זמן לחזור, לדבר עם הקב"ה, לבקש ממנו להפריד בינינו ובין כל השטויות האלה, אבל אין עם מי לדבר כמעט. אין עם מי לדבר!

כשאני מסתכל על הילדים הקטנים, איך שכולם לבושים באותו בגד, אותה הדוגמה. אפשר לצאת גם אם לא לבושים באותו הבגד... אבל אפילו הבנים צריכים להיות עם אותם הצבעים וכו' כמו הבנות... איזה שטויות! איזה בזבוז של זמן, ושל כסף. ורוב האנשים אין להם את הכסף הזה, אבל איכשהו מסתדרים כדי שיהיה "הכל מתאים", ואולי יש רק לחם וחמאה בבית, אבל כולם 'מתאימים', גם הבנות גם הבנים, עם כל מיני פרחים על הראש וכו'. אוי עם ישראל, אוי עם ישראל.

ועכשיו הגיוס, הגיוס. אני הייתי ברור כשדברתי מפורשות על כך שיש לנו שלטון כמו שהיה ברוסיה. כמו עם הקנטוניסטים. החלק הזה שיש להם את הרקע "המתאים" – הם לא הולכים לצבא ולא משגעים אותם. משגעים רק את המסכנים. ואלה המסכנים – החרדים לא תמיד רוצים לעזור להם, כי מה אכפת להם? הילדים שלהם לא הולכים לצבא. הם לא צריכים לעשות את זה, אז מה אכפת להם? מה אכפת להם שלוקחים איזו בחורה בעלת-תשובה לבית-הסוהר כי היא לא רוצה להתגייס, או איזו גיורת?... הם לא שוים. למה לבזבז את הזמן שלנו עליהם כשאנחנו צריכים להציל את ה"אמיתיים", את "הטובים", את ה"בני טובים"... אוי לנו, אוי לנו. ממש קנטוניסטים. מה יהיה? רוב הישיבות מקבלים כסף מן הממשלה, וזה כבר גומר את התורה שלהם. אי אפשר לקבל מהם. הם – המטרה שלהם זה לגמור את האידישקייט, ומי שלוקח כסף ישיר לחינוך של הילדים – עוזר להם בכך! איך אפשר? איך אפשר?!...

כואב לי הלב, אבל אני יודע שזה הכל יביא לטוב, כי ה' רוצה שהיהודים-האמיתיים שלו יתחילו "לעמוד זקוף", ולקחת את הדברים לידים ברצינות, כמו שחלקם עושים עכשיו עם החינוך של הילדים, ולא לעזוב, ולא להיות חלשים. לעמוד בזה חזק.

רוב בתי-הספר של החרדים מקבלים עזרה מהממשלה. וזה עושה אותם טרף, כי הם שולטים. הרשעים שולטים. ואי אפשר לחנך ככה. והם רשעים – גם הצבא, הם רוצים לגמור את היהדות – זו המטרה שלהם. ונכון שאולי חלק של אלה שהולכים לצבא עוד לא מגיעים לעבירות קשות כמו שאליהם רוב הצבא מגיע, אבל הם רואים דברים, ושומעים דברים, ויש כאלה שגם נמשכים לעבירות. ואי אפשר להיות בצבא כשבחור שהולך לשם צריך לפחד גם מהבנים וגם מבנות, ובוודאי מהקצינים שלהם. יש סיפורים איומים מהצבא, כל יום סיפור אחר. ממש מגעיל. אז איזה חכמה? איזו חכמה היא זאת? כשאנחנו שולחים בחורים ובחורות לצבא בלי להילחם עליהם כשהם לא רוצים ללכת, אבל אנחנו רוצים להציל את שלנו ולא 'לעשות גלים', לא להפריע, בשביל שאולי ישכחו שאנחנו נמצאים ויתנו לנו להיות חופשיים ולא ללכת לצבא. אוי עם ישראל, אוי עם ישראל. אתם לא רואים מה שמנסים לעשות לכולם?!

אז לכן ה' מזכיר לנו שזה רצח. אם אנחנו רוצחים ילד אחר, ילדים של אחרים, כמו שהיהודי ההוא עשה, הוא רצח ילד שאינו שלו. זה מה שאנחנו עושים כשאנחנו לא נלחמים על הבנות שיושבות בכלא, כשמתנהגים אליהן בצורה כל כך איומה, כי הן לא רוצות להתגייס, כי הן חרדיות, או עם הבחורים הספרדים, שלא אכפת לנו, למה שנילחם עליהם?! אנחנו צריכים לחסוך את זה בשביל שנשתמש בזה בשביל הילדים שלנו. זה רצח. זהו רצח!

אני רק רוצה להסביר לכם. אנחנו עכשיו נכנסנו השבוע למצב הקשה ביותר, כשבכל העולם יש מהומות, ואלימות. הכל משוגע. אי אפשר לדעת מה קורה ולמה קורה. דברים אבסורדיים קורים. בגרמניה ישנם שלשה מיליון מהגרים! הרוב הגדול הם בחורים צעירים! למה נתנו להם להיכנס ככה?! אין להם נשים, אז הם רוצים את הנשים של התושבים הגרמנים. אבל לא רק זה. עכשיו הם נכנסים לבתים של הגרמנים ומבקשים מהם אוכל, לא מבקשים, דורשים אוכל. ואם מצלצלים למשטרה – המשטרה בצד של המהגרים! טוב, זה אולי מגיע לגרמנים "החמודים", אבל זה אבסורד, זהו טמטום. משהו פה לא בסדר.

ובשבדיה אותו הדבר, ובדנמרק אותו הדבר. אירופה – זה לא 'אירופה' כבר, זה מקום של מלחמה. הערבים שולטים. מעניין מאד. עוד מעט זה יהיה גם בלונדון, ובפריז זה כבר התחיל, בצרפת. תהיינה מלחמות גדולות שמה בין המוסלמים ובין האירופאים. וזה התחיל כבר, התחיל כבר.

באמריקה יש הרבה הפגנות נגד טראמפ, ואין להם שום בעיה להגיד שרוצים לרצוח אותו, אף אחד לא עוצר אותם. הם יכולים להגיד כל מה שרוצים. וזה ילך ויהיה הרבה יותר גרוע. ויהיה ככה בכל העולם. זה שונא את זה וזה שונא את זה, זה נלחם עם זה וזה נלחם עם זה [זכריה ח' י': 'וַאֲשַׁלַּח אֶת כָּל הָאָדָם אִישׁ בְּרֵעֵהוּ...']. עד שתהיה ההתפוצצות. משהו יקרה. וכל העולם יהיה בפחד. פחד עצום! פחד עצום! כי הם יתחילו לתפוס שהם הולכים למות, שרוב האנשים בעולם הולכים למות, ואז ישתגעו לא-סתם.

רק הצדיקים, רק אלה שרוצים את הקב"ה, שיודעים שהוא הכל-יכול, שהוא ורק הוא יכול להציל אותם, לא בונקר ולא יותר מדי אוכל לשים בצד, אבל רק הוא, ואז – הדרך הטובה ביותר להינצל זה פשוט ללכת הביתה, לסגור את הדלת, ולהתפלל ולהתפלל ולהתפלל. לבקש מהקב"ה להראות לנו תמיד את האמת, ולסחוב אותנו לאמת. ושלא נתבלבל ונלך לשקר שנראה כל כך נעים, אבל באמת זה לא נעים, זה ממש סם-המות. נבקש ממנו להציל את הילדים שלנו, ואת כל המשפחות שלנו, את ההורים שלנו ואת הילדים שלנו, את הדודים והדודות ואת הסבא והסבתא, להציל את עם ישראל. והוא יציל אותנו. הוא ישמע, הוא יציל אותנו, ואין מה לדאוג.

יש שאלות?

שאלות ותשובות

ש. בענין שמירת השבת, האם אתה רואה איזו דרך לקרב יהודים בדרכי-נועם לשמירת השבת?..

ת. אתם מדברים בטח על החילונים, כי הרי החרדים בטוחים שהם שומרים שבת כמו שצריך... אבל לצערי הרב זה לא בדיוק, שומרים שבת, אבל... לא, לא באותה הרוח הנדרשת, בדרך כלל זה לא הרוח שנצרכת לשמירת השבת. אבל יש כאלה שכן, ויש כאלה שלא. אבל אם בן אדם הוא עם עבירות קשות, אז איך הוא, כאשר הוא נמצא כ"כ בתוך החומר, בתוך המטריאליזם, איך הוא יכול באמת לשמור שבת?! איך הוא יכול להרגיש את זה?! זו רמה כ"כ גבוהה של הנשמה – ליהנות מן השבת באמת. אז יש אנשים ברוך ה' שיכולים, אבל לצערי הרב, זה נשכח מהרוב, הרוב שכחו איך לעשות את זה.

ש. אנחנו צריכים לדבר עוד ועוד על כך שקשה לנו, בדרך הטבע, להתעורר. אנחנו מצדינו אין לנו את הכח להתעורר, וצריכים שה' יתברך יעיר אותנו מצידו, אבל אז זה מסוכן יותר, אם משמים יעוררו אותנו זה עלול להיות כואב, אם לא נעשה איזו התעוררות מסוימת מצידנו...

ת. בגלל זה אני עם לב שבור. זה כמו במלחמת העולם השניה. איך אפשר שלא לצאת מזה עם לב שבור? נכון, אנחנו צריכים לשים את הכל בצד ולדעת שהכל זה לטובה, אבל גם אז ביקשו וביקשו מהרבנים לעשות אסיפות וכו' וכו', פה ושם אולי עשו, אבל בסך הכל כל המיליונים של יהודים באירופה פשוט לא זזו, לא השתנו. מתי הם השתנו? כשהם נכנסו לתאי-הגאזים. אז, ברגעים האלה שלפני הכניסה – החילונים והחרדים – כולם אמרו 'שמע ישראל'. אבל אנחנו צריכים כן להמשיך, וכן להשתדל, וכן להילחם כנגד הרע. אנחנו צריכים לעמוד ולצעוק, לצעוק שכולם ישמעו אותנו, שחייבים לחזור להקב"ה. ועוד מעט זה יהיה הרבה יותר קל, למה? כי העולם של עכשיו הוא במצב קשה, ובעוד כמה שבועות הוא יהיה במצב באמת קשה, כך שאנשים יותר ויותר יתחילו לראות את זה. ואז בעזרת ה' זה יהיה יותר ויותר קל.

אני רק רוצה שוב לומר, ושלא נשכח, וזה צריכים לא לשכוח ולהגיד לכל היהודים: יהודי שהוא עִם ה' – ינצל! אם היהודי אומר לה': "אני רוצה להיות עבד ה', אני רוצה לעשות את רצון ה' לא-משנה-מה, ולחיות רק בשביל זה" – הוא ינצל. אין ספק. הוא לא ימות בגלל מה שקורה בעולם. אבל צריכים לדעת איך לתת את כל הכוחות להקב"ה, כדי לבטל את ה'אגו' שלנו ואת כל עצמנו לעבודת ה'. שלא נגיד: אוי, זה משעמם!

למה היהודים כ"כ שמחים עם טראמפ? כי הם בטוחים שהוא יחזיר את ארה"ב לְמַה שזה היה פעם, שכל אחד יכל להרויח מספיק כסף בשביל כל הדברים שהוא צריך, וגם בשביל כל הדברים שהוא לא צריך... אבל זה לא ככה. הוא לא יחזיר את זה, הוא יפול, וכולם יפלו יחד אתו [יחזקאל כ"ט, ז': 'בְּתָפְשָׂם בְּךָ בַכַּף תֵּרוֹץ וּבָקַעְתָּ לָהֶם כָּל כָּתֵף, וּבְהִשָּׁעֲנָם עָלֶיךָ תִּשָּׁבֵר וְהַעֲמַדְתָּ לָהֶם כָּל מָתְנָיִם...']. רק היהודים שבאמת למדו מכל הצרות שיש רק אחד בעולם, שאין עוד מלבדו, שהוא הכל יכול, וזה הקב"ה, ושאם אנחנו רוצים נצח אנחנו צריכים להצמיד את עצמנו אליו, ולא לעזוב – הם ישרדו.

ש. לא הבנתי איך זה שב'כנסת' יש עסקנים חרדים שאמורים כביכול להגן על האינטרסים היהודיים, ועכשיו רוצים לגייס בנות, זה קורה כאן ממש, יש ידיעות על כך שמנסים לעשות כל מיני משחקים עם פטורי-הגיוס של הבנות – ושותקים! איך קורה כזה דבר?! וזה קורה גם בירושלים, יש כאן סידרה של אירועי-טומאה של גוים שפלים, וחברי העיריה הדתיים והחרדים כולם שותקים! מה קורה פה?..

ת. כבוד הרב, אתה ממש בן אדם טהור, אתה אדם שלא מבין את הרישעות שיש היום. יש חרדים שהם תלויים ברשעים, והם עושים מה שמבקשים מהם, או בגלל שיש להם איזה 'שְמוּץ' (לכלוך) עליהם, או שיש להם איזו אינפורמציה נגדם שאם הם לא יעשו מה שמבקשים מהם לעשות – אז אוי ואבוי, או אני לא יודע למה הם עושים את זה. אני לא יודע למה יש חרדים בכנסת שלא זזים לכיוון נכון, שהם מוכנים להרוג את הנשמה של יהודיה אמיתית, ולתת לה ללכת גם לבית-סוהר וגם לצבא כדי מה? אני לא מבין. אבל מה שברור לי שזה משהו לא-טוב, יש שם קשר לא-טוב. זה לא אנשים שהייתי קורא להם בכלל 'חרדים'.

ש. הם לא היו צריכים להיות שם, מה הם עושים שם בכלל?...

ת. מה הם עושים? הם עושים מה שהם רוצים!.. הם – יש להם עבודה טובה, יש להם משכורת מעולה, הם יכולים פה ושם 'לגרד' עוד קצת כסף. ולא רק זה, זה מקום שלצערי הרב מי שנכנס שם לא יצא נקי.

[בהקשר לנושא הנהגת עם ישראל בזמן שלפני הגאולה על ידי אנשים תאבי בצע ושררה שאין דאגתם כלל על אחיהם אלא לאינטרסים של עצמם – ר' באורך ספר יחזקאל כל פרק ל"ד. לבקשת בנימין גולדן הבאנו את כל הפרק בסוף המסר].

ש. בשבוע שעבר היה פינוי 'עמונה', ביזיון גדול לתורת הדתיים-הלאומיים ולנציגים שלהם בכנסת, שאמורים להגן על האינטרסים שלהם, ולא עושים כלום, רק יושבים על מנעמי השלטון...

ת. תראה, עם כל הענין הזה של עמונה, קשה לי לדבר על זה, למה? כי כל המתיישבים האלה – הם מאד מתוקים, אבל יש פה משהו שחסר להם, באידישקייט, בהבנה. אנחנו בגלות. וזה הם עוד לא מבינים. הם בכח רוצים להביא את הגאולה. וזה לא ילך. רק מתי שה' רוצה – אז זה יהיה, הגאולה. אבל שתבין, כל העסק הזה עם המתיישבים, הממשלה משתמשת בזה בשביל כל מיני סיבות שלה, אבל יש להם בעיה, כי בכל אופן המתיישבים הם חזקים. אבל למתיישבים יש גם בעיה, שהם כל כך סומכים על הממשלה. אז מה ה' יעשה? ה' רוצה להציל אותם, וה' מראה להם ברור: אי אפשר לסמוך על הממשלה, אי אפשר לסמוך על הצבא, אי אפשר לסמוך על אף אחד – רק על הקב"ה. וזה המבחן שלהם, של המזרחיסטים, וגם אותם ה' מנסה ללמד, אבל הם לא מבינים, הם לא לומדים.

ש. בזכות הדיבור היפה שלך, אולי עכשיו הם כן ילמדו...

ת. לא כל כך מאמין שמה שאני אגיד יְשַנֶה את זה...

ש. מה שאני רואה עכשיו ברור את מה שכבר דיברתם על כך לפני שנים, שמי ששולט כאן היום זהו שלטון של גוים, הסע"ח, והמטרה שלהם זה פשוט להרוס כל חלקה טובה, לפגוע ביהודים בכל דרך שהיא...

ת. הם רוצים להרוס את האידישקייט! את היהדות. הם רוצים להשאיר אותנו ריקניים כמו שהם. הם לא יכולים לסבול שיהודי קרוב לקב"ה. הם עדיין מקנאים בנו שאנחנו האהובים של הקב"ה. ויש ביניהם יהודים, ה' ישמור. איזה יהודים! ה' ישמור, מסכנים ורשעים, הם או רשעים או מסכנים, אבל הם לא יהודים-אמיתיים.

ש. מה דעתך על החקירות נגד ראש הממשלה?..

ת. זה בוודאי ובוודאי משחק, והוא עצמו שייך למשחק. זה כמו שטראמפ גם כן שייך למשחק הזה של הבחירות הטפשיות האלה, שזה הכל היה ממש הצגה כדי להסיח דעת במשך שנתיים שלימות. מי שמע על בחירות שמתמשכות שנתיים?... זה שיגעון. ופה גם כן – זה אותו הדבר. הכל הצגות. כדי שיהיה על מה לדבר, כדי שאנחנו לא נראה מתי שהם נכנסים לבונקרים שלהם. וכאשר הם 'מקריבים' את הכלכלה – זה יהיה עוד משהו בכדי להסיח את הדעת, זה יפיל את הכלכלה, לא-סתם. האם לא שמתם לב שכמעט אפשר לקבל היום הלוואות בלי סוף?! רק תבקשו! הם מוכנים לתת הכל, ובריבית נמוכה. אבל יש שתי בעיות. בעיה אחת בכלל לקחת מהם הלוואה כי יש בעיה עם הריבית הזו אפילו שיש כביכול 'אישור הלכתי'. זה הדבר הראשון. והדבר השני, למה הם עושים את זה? כי אין כסף למעמד הבינוני, כי הם רוצים להרוס את המעמד הבינוני, אבל בינתיים הם צריכים בכל אופן שהם יוציאו כסף, אבל אין כסף. כן, מלווים, וקונים וכו', אבל זה לא כסף, כי יש חובות, אז נותנים כסף מהבנקים. ואם אתה חושב שהם נותנים כסף? זה לא כסף מה שהם נותנים, הם נותנים מספרים, אין להם כסף. אין להם בבנקים אפילו שליש מהמזומנים שהם צריכים. אז מה הם עושים? הם נותנים הלואה, בואו נגיד חמשים אלף ש"ח. האם אתם רואים כסף? מעבירים את זה לבנק שלך או לחשבון שלך ואחרי זה אתה הולך לקנות. כמה מזומנים אתה יכול לקחת אתך? לא הרבה. אתה קונה עם כרטיס-האשראי או עם המחאה. אתה רואה כסף? אתה לא רואה כסף. אבל מה הם מצליחים לעשות? שבינתיים הם מזרימים כסף לחנויות כדי שאנשים ילכו ויקנו ויעשו כל מיני דברים, כדי שיוציאו כסף, כדי שכל ה'בנין-של-קלפים' לא יפול ככה פתאום, כי הם צריכים להחזיק ככה את זה עד שהם יכולים להכנס לבונקרים שלהם ולהשאיר את כולם בחוץ. אז לכן – זה הכל משחק, הכל משחק.

ש. אמרתם פעם שהם רוצים לשעבד את האנשים, ומעוניינים שיהיו עבדים שלהם...

ת. הם בעצמם לא יודעים מתי בדיוק הפלנטה, הכוכב ההוא, יגיע הנה, אבל יותר ויותר אנחנו רואים מטאורים ואסטרואידים וכו', ויש סכנה ממש גדולה. ובכלל כל מזג-האויר מאד משונה, הכל משונה. הכל של הטבע הולך הפוך. יש טונות של דגים שמתים וחיות שמתות סתם ככה באלפים ולא יודעים למה. בודקים אותם, ואין להם שום מחלה. אז למה הם מתים? לא מבינים למה, אבל יכול להיות שזה בגלל שהמים מתחממים, למה? כי כדור-הארץ משתנה. הבסיס של כדור הארץ מתחמם מאד. ולמה זה מתחמם? כי הכוכב הזה שבא יחד עם שבעת הכוכבים שמלוים אותו – זה מחמם, זה כמו מגנט ענק שפשוט מחמם את כל הכוכבים שמסביבו, את כולם. אז לכן אנחנו מבינים שזה יגיע עוד מעט, זה לא יכול לקחת הרבה זמן. והם מתכוננים, מתכוננים. והם גם מפחדים, כי הכל צריך להיות מדויק-מדויק, כי אם לא – אז איך הם יכנסו, מישהו אחר יכנס, מישהו ילחם איתם, ולא יתנו להם, והם דואגים מאד. אז נראה, נראה מה יקרה. אבל הכל-הכל הולך ליפול, חוץ מאשר מעט יהודים אמיתיים, ומעט הגוים שעושים תשובה אמיתית.

ש. מה אתה אומר על כל היהודים שיוצאים עכשיו בימים אלו להפגנות הסוערות נגד הגיוס בכל רחבי הארץ?

ת. היהודים שיוצאים להפגנות – אני מאד מעריץ אותם, כי הם נלחמים על משהו מאד עקרוני בשביל להציל את עם ישראל. וזה – שלא לתת לאף חרדי או חרדיה להגיע לצבא. כי הצבא – הוא לא צבא יהודי, הוא צבא עם עקרונות של גוים. הכי טובים שביניהם – הם החילוניים, חוץ מהחרדים והמזרחיסטיים, אבל גם רוב הצבא מורכב מחילונים ומגוים ומאנשים שהם עושים עבירות קשות ביותר. וכל בחור יהודי שמגיע לצבא רואה את העבירות האלה. וחוץ מזה הוא הרי צריך ללכת להילחם על מה שהכנסת מחליטה, או על מה שראש-הממשלה מחליט, כשיודעים שהוא רוצה להרוס את עם ישראל, את הדת של עם ישראל. אז אני לא מבין. אני לא מבין איך זה שמישהו יכול לתת, אפילו מבלי להלחם, איך אפשר לתת לילד או לילדה ללכת לצבא!?...

ש. נראה לי פה, עם כל הרצון לדון לכף זכות, אבל יש עיסוק-יתר עם הדירות. כל הזמן קונים, בונים, משפצים, מוכרים, מרחיבים, יש איזה מין רדיפה עם זה, שקיעה יתירה בעסקים האלה...

ת. נכון, בטח, זה מה שאני מדבר, על זה בדיוק אני מדבר. אין סוף לעיסוק הזה. אבל יש כאלה מסכנים, שהם בלי דירות, אז מה? יש כאלה שהם עם כסף, אז הם משפצים, מסדרים, והרבה מהם גם אין להם כסף, והם לווים כסף בשביל זה, בשביל להמשיך עם הנסיעות לחוץ-לארץ ועם כל ה'שמונצעס' שיש להם. אבל יחד עם זה יש לנו מספיק משפחות שלנו, של החרדים, אפילו עם ארבע-עשרה, או חמש-עשרה ילדים, שאין להם מספיק אוכל, ואין להם מספיק מקום לגור, יש להם ממש חיים בצמצום. אז מה? מה זה צריך להיות? איזו מדינה זו צריכה להיות?

ש. שוב עולה כעת העניין של המקומות הקדושים. לדאבון לבנו בכל המקומות-הקדושים כל הקדושה שלהם הולכת ויורדת. הם הופכים להיות מוזיאונים, כמו איזה פארק לאומי, כמו שבקבר שמואל הנביא הפכו את זה לפארק נבי-סמואל, עכשיו רוצים לעשות גם במירון "פארק-מירון". רוצים לרוקן לחלוטין את הקדושה של היהדות מכל המקומות הקדושים, ה' ישמור...

ת. אבל זהו. זה התפקיד שלהם, של העסקנים החרדים.

ש. אני נבוך בענין של האנשים האלה, האם הם עושים זאת בזדון? ומה אנחנו יכולים לעשות?

ת. המלחמה הכי טובה זה שכולם יתאחדו. אבל גם ככה באים אלה שהם 'כביכול-אמיתיים', ויש תמיד התנגדות (לדברים הנכונים מצד החרדים המזויפים) וזה הורס. אבל מה שצריכים לעשות זה להתאחד ולהיות ביחד, ולעשות קהילות של חרדים-אמיתיים, שנאמנים לה'. חרדים שרוצים רק להיות עבדי ה', ובלי כל ה'שמונצעס' (השטויות החמרניות). טוב, אני חושב שאם אגיד מילה נוספת – הלב שלי יפסיק ח"ו. אני מאד בוכה על עם ישראל.

ש. אבל האם אי אפשר לראות כמה נקודות טובות?..

ת. אני רואה שיש צעירים שכמה שהם גדלים במשפחות מטריאליסטיות, הם, הנשמה שלהם מתגעגעת לשכינה. ויש הרבה כאלה, הרבה כאלה. הם לא הרבה בהשוואה לכל האוכלוסיה של העולם, אבל יש הרבה אמיתיים. והם יחזרו בתשובה, והם יתחזקו, והם יחזרו לגמרי להקב"ה. והם – אני מקוה שגם אנחנו נהיה ביניהם –  יגיעו לנצח.

פרק ל"ד ביחזקאל

א) וַיְהִי דְבַר ה' אֵלַי לֵאמֹר:  ב) בֶּן אָדָם הִנָּבֵא עַל רוֹעֵי יִשְׂרָאֵל, הִנָּבֵא וְאָמַרְתָּ אֲלֵיהֶם לָרֹעִים, כֹּה אָמַר אֲדֹ' ה', הוֹי רֹעֵי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר הָיוּ רֹעִים אוֹתָם, הֲלוֹא הַצֹּאן יִרְעוּ הָרֹעִים:  ג) אֶת הַחֵלֶב תֹּאכֵלוּ, וְאֶת הַצֶּמֶר תִּלְבָּשׁוּ, הַבְּרִיאָה תִּזְבָּחוּ, הַצֹּאן לֹא תִרְעוּ:  ד) אֶת הַנַּחְלוֹת לֹא חִזַּקְתֶּם, וְאֶת הַחוֹלָה לֹא רִפֵּאתֶם, וְלַנִּשְׁבֶּרֶת לֹא חֲבַשְׁתֶּם, וְאֶת הַנִּדַּחַת לֹא הֲשֵׁבֹתֶם, וְאֶת הָאֹבֶדֶת לֹא בִקַּשְׁתֶּם, וּבְחָזְקָה רְדִיתֶם אֹתָם וּבְפָרֶךְ:  ה) וַתְּפוּצֶינָה מִבְּלִי רֹעֶה, וַתִּהְיֶינָה לְאָכְלָה לְכָל חַיַּת הַשָּׂדֶה וַתְּפוּצֶינָה:  ו) יִשְׁגּוּ צֹאנִי בְּכָל הֶהָרִים וְעַל כָּל גִּבְעָה רָמָה, וְעַל כָּל פְּנֵי הָאָרֶץ נָפֹצוּ צֹאנִי, וְאֵין דּוֹרֵשׁ וְאֵין מְבַקֵּשׁ:  ז) לָכֵן רֹעִים, שִׁמְעוּ אֶת דְּבַר ה':  ח) חַי אָנִי נְאֻם אֲדֹ' ה' אִם לֹא יַעַן הֱיוֹת צֹאנִי לָבַז וַתִּהְיֶינָה צֹאנִי לְאָכְלָה לְכָל חַיַּת הַשָּׂדֶה מֵאֵין רֹעֶה, וְלֹא דָרְשׁוּ רֹעַי אֶת צֹאנִי, וַיִּרְעוּ הָרֹעִים אוֹתָם, וְאֶת צֹאנִי לֹא רָעוּ:  ט) לָכֵן הָרֹעִים, שִׁמְעוּ דְּבַר ה':  י) כֹּה אָמַר אֲדֹ' ה', הִנְנִי אֶל הָרֹעִים, וְדָרַשְׁתִּי אֶת צֹאנִי מִיָּדָם, וְהִשְׁבַּתִּים מֵרְעוֹת צֹאן, וְלֹא יִרְעוּ עוֹד הָרֹעִים אוֹתָם, וְהִצַּלְתִּי צֹאנִי מִפִּיהֶם, וְלֹא תִהְיֶיָן לָהֶם לְאָכְלָה:  יא) כִּי כֹּה אָמַר אֲדֹ' ה', הִנְנִי אָנִי, וְדָרַשְׁתִּי אֶת צֹאנִי וּבִקַּרְתִּים:  יב) כְּבַקָּרַת רֹעֶה עֶדְרוֹ בְּיוֹם הֱיוֹתוֹ בְתוֹךְ צֹאנוֹ נִפְרָשׁוֹת, כֵּן אֲבַקֵּר אֶת צֹאנִי, וְהִצַּלְתִּי אֶתְהֶם מִכָּל הַמְּקוֹמֹת אֲשֶׁר נָפֹצוּ שָׁם בְּיוֹם עָנָן וַעֲרָפֶל:  יג) וְהוֹצֵאתִים מִן הָעַמִּים, וְקִבַּצְתִּים מִן הָאֲרָצוֹת, וַהֲבִיאֹתִים אֶל אַדְמָתָם, וּרְעִיתִים אֶל הָרֵי יִשְׂרָאֵל בָּאֲפִיקִים וּבְכֹל מוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:  יד) בְּמִרְעֶה טּוֹב אֶרְעֶה אֹתָם, וּבְהָרֵי מְרוֹם יִשְׂרָאֵל יִהְיֶה נְוֵהֶם, שָׁם תִּרְבַּצְנָה בְּנָוֶה טּוֹב, וּמִרְעֶה שָׁמֵן תִּרְעֶינָה אֶל הָרֵי יִשְׂרָאֵל:  טו) אֲנִי אֶרְעֶה צֹאנִי, וַאֲנִי אַרְבִּיצֵם, נְאֻם אֲדֹ' ה':  טז) אֶת הָאֹבֶדֶת אֲבַקֵּשׁ, וְאֶת הַנִּדַּחַת אָשִׁיב, וְלַנִּשְׁבֶּרֶת אֶחֱבֹשׁ, וְאֶת הַחוֹלָה אֲחַזֵּק, וְאֶת הַשְּׁמֵנָה וְאֶת הַחֲזָקָה אַשְׁמִיד, אֶרְעֶנָּה בְמִשְׁפָּט:  יז) וְאַתֵּנָה צֹאנִי, כֹּה אָמַר אֲדֹ' ה', הִנְנִי שֹׁפֵט בֵּין שֶׂה לָשֶׂה, לָאֵילִים וְלָעַתּוּדִים:  יח) הַמְעַט מִכֶּם הַמִּרְעֶה הַטּוֹב תִּרְעוּ, וְיֶתֶר מִרְעֵיכֶם תִּרְמְסוּ בְּרַגְלֵיכֶם, וּמִשְׁקַע מַיִם תִּשְׁתּוּ, וְאֵת הַנּוֹתָרִים בְּרַגְלֵיכֶם תִּרְפֹּשׂוּן:  יט) וְצֹאנִי מִרְמַס רַגְלֵיכֶם תִּרְעֶינָה, וּמִרְפַּשׂ רַגְלֵיכֶם תִּשְׁתֶּינָה:  כ) לָכֵן כֹּה אָמַר אֲדֹ' ה' אֲלֵיהֶם, הִנְנִי אָנִי, וְשָׁפַטְתִּי בֵּין שֶׂה בִרְיָה וּבֵין שֶׂה רָזָה:  כא) יַעַן בְּצַד וּבְכָתֵף תֶּהְדֹּפוּ, וּבְקַרְנֵיכֶם תְּנַגְּחוּ כָּל הַנַּחְלוֹת, עַד אֲשֶׁר הֲפִיצוֹתֶם אוֹתָנָה אֶל הַחוּצָה:  כב) וְהוֹשַׁעְתִּי לְצֹאנִי, וְלֹא תִהְיֶינָה עוֹד לָבַז, וְשָׁפַטְתִּי בֵּין שֶׂה לָשֶׂה:  כג) וַהֲקִמֹתִי עֲלֵיהֶם רֹעֶה אֶחָד וְרָעָה אֶתְהֶן, אֵת עַבְדִּי דָוִיד. הוּא יִרְעֶה אֹתָם וְהוּא יִהְיֶה לָהֶן לְרֹעֶה:  כד) וַאֲנִי ה' אֶהְיֶה לָהֶם לֵאלֹקִים, וְעַבְדִּי דָוִד נָשִׂיא בְתוֹכָם, אֲנִי ה' דִּבַּרְתִּי:  כה) וְכָרַתִּי לָהֶם בְּרִית שָׁלוֹם, וְהִשְׁבַּתִּי חַיָּה רָעָה מִן הָאָרֶץ, וְיָשְׁבוּ בַמִּדְבָּר לָבֶטַח וְיָשְׁנוּ בַּיְּעָרִים:  כו) וְנָתַתִּי אוֹתָם וּסְבִיבוֹת גִּבְעָתִי בְּרָכָה, וְהוֹרַדְתִּי הַגֶּשֶׁם בְּעִתּוֹ גִּשְׁמֵי בְרָכָה יִהְיוּ:  כז) וְנָתַן עֵץ הַשָּׂדֶה אֶת פִּרְיוֹ, וְהָאָרֶץ תִּתֵּן יְבוּלָהּ, וְהָיוּ עַל אַדְמָתָם לָבֶטַח, וְיָדְעוּ כִּי אֲנִי ה', בְּשִׁבְרִי אֶת מֹטוֹת עֻלָּם, וְהִצַּלְתִּים מִיַּד הָעֹבְדִים בָּהֶם:  כח) וְלֹא יִהְיוּ עוֹד בַּז לַגּוֹיִם, וְחַיַּת הָאָרֶץ לֹא תֹאכְלֵם, וְיָשְׁבוּ לָבֶטַח וְאֵין מַחֲרִיד:  כט) וַהֲקִמֹתִי לָהֶם מַטָּע לְשֵׁם, וְלֹא יִהְיוּ עוֹד אֲסֻפֵי רָעָב בָּאָרֶץ, וְלֹא יִשְׂאוּ עוֹד כְּלִמַּת הַגּוֹיִם:  ל) וְיָדְעוּ כִּי אֲנִי ה' אֱלֹקֵיהֶם אִתָּם, וְהֵמָּה עַמִּי בֵּית יִשְׂרָאֵל, נְאֻם אֲדֹ' ה':  לא) וְאַתֵּן צֹאנִי צֹאן מַרְעִיתִי, אָדָם אַתֶּם, אֲנִי אֱלֹקֵיכֶם, נְאֻם אֲדֹ' ה':

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 7947166 פעמים
היום - 21/07/24